Fudbalerke Spartaka pobedom startovale na kvalifikacionom turniru

Sre, 23.08.2017 - 00:32 -- dejan.vukovic

ŽFK Spartak - Kiryat Gat 7:1 (4:1)

Gradski stadion u Nikšiću, Sudija: Paula Brady (IRL). Strelci: Nina Dorin, 13., Violeta Slović, 22.(penal), Marija Radojičić, 25. i 26., Marcela 48., Tijana Filipović, 60. i 70. minut za Spartak, Danielle Schulmann, 45. minut za Kiryat Gat

Spartak: Kostić, Krstanoska, Vajda, Slović, Frajtović , Našimento (Marenić ), Bruč, Radojičić, Filipović, Dorin (Matić), Pavlović (Mostarac ).

Kirjat: Raisa, David, Šulman , Laiu, Rodžers (Nakav), Efraim (Šanab), Metkalov, Sendel , Adailma, Gor (Nakav), Zizi .

Fudbalerke Spartaka su uverljivom pobedom startovale na kvalifikacionom turnira Lige šampiona pobedivši prvaka Izraela sa 7:1

Uprkos pobedi, stručni štab nije bio zadovoljan igrom pošto je su igračice napravle veći broj grešaka. Razlog je verovatno u umoru koji ih je sustigao nakon dugog puta sa Tenerifa gde su osvojile drugo mesto na turniru.

Ofanzivnom igrom subotičanke su povele golom tamnopute Nine Dorin, nakon asistencije Sare Pavlović. Prednost Subotičanki udvostručila je Violeta Slović u 22. minutu iz penala, posle prekršaja Rodžersove nad Marselom. U prvih pola sata igračice Kirjata su jednom ozbiljno zapretile, ali je Milica Kostić uspešnom intervencijom sačuvala svoj gol. Ozbiljnu prednost Spartaka donela je Marija Radojičić koja je za samo dva minuta postigla dva gola za ubedljivih 4:0 u 26. minutu. Izraelke su u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjile na 4:1 golom Danijele Schulman.

U nastavku susreta fudbalerke Spartaka su svoju dominaciju pretvorile u tri nova gola za konačnih 7:1. U drugom kolu sastaju se sa prvakom Crne Gore, ekipom Breznica koja je danas izgubila od norvežanki sa minimalnih 2:1.