Drugi prvenstveni poraz košarkaša Spartaka

Sub, 25.11.2017 - 00:55 -- dejan.vukovic

Spartak – Vršac 79:90 (14:18, 23:26, 24:29, 18:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Ivan Stefanović, Marko Strika, Milija Vojinović.

Spartak: Hristov 17, Nikolić 19, Kojović 7, Tanasković 20, V. Gazibegović, Lučić, S. Gazibegović, Pejić 12, Sladoje 4, Barna, Jovanović.

Vršac: Đerić 12, Mitrović 11, Uzelac 3, Ostojić 17, Simeunović 12, Kutlešić 16, Veljković 15, Jovović 1, Đorđević, Munižaba, Savović 3.

Košarkaši Spartaka poraženi su u derbiju od Vršca sa 90:79. Bio je to okršaj dve ekipe koje su predvodili treneri, nekadašnji igrači Spartaka, Nenad Čanak sa jedne strane i Vladimir Đokić sa druge. Košarkaši Vršca bili su bolji u većem delu utakmice dok su se subotičani mučili sa realizacijom posebno u šutu za tri poena. Od 37 pokušaja ubacili su samo 8 trojki.

Vršac je poenima visokog Veljkovića poveo sa 7:2. Subotičani su ubrzo odgovorili, prišli su na pola koša zaostatka 8:9, a uz dobar skok u napadu Tanaskovićča uspeli i da preokrenu na 14:13. Forsirali su domaći šut za tri poena i nanizali osam promašaja, što su kaznili gosti i trojkom Ostojića stigli do četiri poena viška 18:14. Poletak drugog perioda pripao je Vršcu, koševima Ostojića i Kutlešića dolaze do prednosti od 24:16. Košarkaši Spartaka su tada napokon uspeli da realizuju šut za tri poena, pa je sa dve vezane trojke Pejić smanjio na 22:24. U finišu prvog poluvremena Vršac je uspeo da kazni greške domaćih pa su uz zvuk sirene košem Mitrovića na odmor otišli sa prednošću od sedam poena, 37:44.

Subotičani su trojkama želeli da se što pre vrate u igru, međutim izostala je dobra realizacija što su iskoristili gosti da povećaju razliku. Košem Kutlačića uz dodatno slobodno bacanje Vršac je imao dvocifrenu prednost, 51:40. Raspucao se Mirko Đerić sa četiri vezane trojke za velikih 19 poena prednosti za Vršac, 65:46. Spartak je tek polovinom poslednje četvrtine ofanzivnom odbranom uspeo da zaustavi napade Vršca. Bodreni publikom domaći su napravili seriju poena i prišli na 67:73. Vršac je uspeo da odgovori te novom trojkom Ostojića da vrati prednost od 10 poena četiri minute pre kraja. Subotičani su se i dalje mučili sa realizacijom da bi Mitrović minut do kraja doveo svoj tim u vodstvo od 90:77, sa čime je i pobednik ovog susreta bio rešen.