Pet, 12.01.2018 - 23:28 -- dejan.vukovic

Spartak - Novi Pazar 3:2 (21:25, 25:20, 33:31, 13:25, 17:15)

Hala sportova u Subotici. Sudije. Lazarević i Cvetković. Gledalaca: oko 250

Spartak: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 22, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 19, Kovačević 13, Rajković 1, Kecman 12, Tumbas, Sinđelić 7.

Novi Pazar: Vukašinović 17, Sretenović, Polomac 10, Daca 2, Bekrić, Zuković (libero), Božović, Radosavljević 27, Simić, Vilimanović 2, Prušević, Hamzagić 27.

Odbojkaši Spartaka priredili su prijatno iznenađenje svojoj publici. Nakon dva ipo sata odlične odbojke pobedili su ekipu Novog Pazara posle pet dugih setova sa 3:2. Subotičani su do pobede došli velikom željom a posebno su bili motivisani u  odlučujućem petom setu koji im je pripao nakon što je Eremić iskoristio petu neč loptu.

Nakon početnog izjednačenja Spartak jer sa dva poena Kovačevića poveo sa 6:4. Gosti su poravnali na 6:6, da bi poenom Jungića domaći imali tri poena viška, 9:6. Na obavezni odmor subotičani su otišli sa prednošću od 12:8. Sinđelić povećava na 13:8, kada su se razigrali Polomac i Hamzagić koji su najzaslužniji što je Novi Pazar stigao na korak do poravnanja, 13:12. Gosti su se razigrali zaustavili napade domaćih i ubrzo poravnali na 16:16 da bi nakon raspoloženog Hamzagića došli i do prednosti od 18:17. Vodila se izjednačena borba do 20:20, kada su gosti nanizali 4 poena i došli do velikih 24:20. Iskoristili su gosti prvu set loptu z avodstvo od 1:0.

Subotičani su odlično počeli drugi set. Poenima Kecmana i Jungića poveli su sa 4:1 a ubrzo je bilo i 7:2. Novi Pazar je smanjio na 7:5 nakon greške Jungića. Razigrao se Eremić, nanizao tri poena te doneo svojoj ekipi vodstvo od 10:6. Hamzagić a zatim Polomac uspešno završavaju napade Pazara za rezultatski priključak od 12:9. Hamzagić uspešnim smečom a zatim i odličnim blokom donosi rezultatsku neizvesnost, 16:15. Trgnuli su se domaći nanizali tri poena u nizu za 19:15, da bi u finiš seta ušli sa vodstvom od 21:18. Greškom Eremića i blokom Polomca Pazar je prišao na 21:20. Nije to obeshrabrilo domaće koji nižu 3 poena za 24:20. Greši Vukašinovića i donosi poravnanje na 1:1 u setovima.

Treći set doneo je pravu dramu. Ekipe su se smenjivale u vodstvu da bi do prve osetnije prednosti došli gosti poenima Vakašinovića i Radosavljevića za 14:10. Subotičani su prišli na 14:15, da bi raspoloženi Radosavljević koji je u ovom meču nanizao 27 poena, doveo goste u prednost od 18:15. U finišu seta gosti su imali dva poena viška, 21:23. Nadu domaćinu vraća Kovačević uspešnim blokom za novo izjednačenje od 23:23. Radosavljević donosi set loptu za goste a Jungić poravnava, zatim Vukašinović ponovo donosi Pazaru set lopta a Kecman uspeva da poravna na 25:25. Usledila je izuzetna dram akoja je podigla publiku u Hali sportova.  Ekipe su se nadmudrivale sve do 31:31, kada je Eremić sa dva as servisa doneo Spartaku prednost od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu došlo je do opuštanja domaćih igrača. Gosti su poveli sa 6:2 poenom Polomca nakon čega je Spartak uspeo da uzvrati i približi se na 6:8. Sredinom seta gosti su napravili seriju od 5:0, i stigli do 20:11 i time totalno slomili otpor subotičana. Trener domaćih Igor Žakić odmorio je svoju starnu postavu za očekivani peti set koji je trebalo da reši pobednika. Novi Pazar  poenom Hamzagića a zatim Vilimanovića poravnava na 2:2.

Odlučujući peti set doneo je veliku borbu i rezultatku neizvesnost do samoga kraja. Gosti su poveli sa 3:1 da bi Spartak preko Jungića poravnao na 3:3. Usledila je rezultatska klackalica a prvi do dva poena prednosti došli su domaćini as servisom Jungića za 12:10. Hamzagić je smanjio na 12:11 a Eremić donosi ponovo dva poena viška za subotičane 13:11. Servisom greškom Božovića subotičani su imali dve meč lopte, 14:12. Odlični Hamzagić poravnava,14:14 a uporni subotičani imali su novu meč loptu uspešnim poenom Eremića, 15:14. Hamzagić donosi novo poravnanje da bi nakon servis greške Radosavljevića usledio odličan servis Eremića za pobedu Spartaka.