Ubedljiva pobeda odbojkaša Spartaka

Čet, 25.01.2018 - 22:06 -- dejan.vukovic

Spartak – Mladi Radnik 3:0 (25:15, 25:16, 25:16)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 400. Sudije: Balandžić Predrag i Leko Robert.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 13, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 15, Kovačević 8, Rajković, Kecman 6, Tumbas 8, Sinđelić.

Mladi Radnik: Duduj 11, Pajkić, Savić 1, Kovačević 7, Ilićč 5, Medan, Tonić, Buša 9, Lončar, Popović 3, Ilić (libero), Jelić 1.

Po najavama se očekivalo da će derbi meč između Spartaka i Mladog Radnika biti rezultatski neizvestan i uzbudljiv, međutim da se to ne obistini pobrinuli su se odbojkaši Spartaka koji su više nego uverljivo savladali protivnika za nešto više od sedamdeset minuta.

Odlično su počeli domaći, poveli su sa 4:0. Uz dobar servis i uspešne blokove stigli su do 12:6. Usledila je serija dobrih servisa Arsenoskog a zatim i as servis Kecmana nakon čega su subotičani imali velikih 22:12. Ubrzo su osvojili prvi set sa 25:15 i poveli sa 1:0.

Mladi Radnik je uspeo brzo da se povrati i odgovori početkom drugog seta. As servisom Kovačevića gosti su imali prednost od 5:3. Bila je to dovoljna opomena za domaće da se trgnu i odgovore odličnom serijom od 8:0 za rezultatski preokret od 11:5. Posebno je raspoložen bio Vanja Eremić koji je zadavao velike probleme gostima iz Požarevca. Ubrzo su subotičani blokom Kovačeviča stigli do velikih 20:10.  Drugi set okončava Eremić za vodstvo od 2:0.

Nastavili su domaći u istom ritmu te početkom trećeg seta stigli do 7:2. Na obaveznom tajm autu već su imali prednost od sedam poena 12:5. Uspeli su gosti da se vrate u igru, smanjili su rezultat na 10:14, međutim vrlo brzo je usledio odgovor Spartaka. Jungić beleži as servis te povećava razliku na šest poena čime je naterao trenera gostiju da pozove svoje igrače na minut odmora. Smečom Vanje Eremića domaći su stigli do ubedljivih 23:14. Smečom Buše u aut utakmica je okončana pobedom Spartaka sa kojom su se učvrstili na trećoj poziciji.