Uspešne obe stonoteniske ekipe Spartaka

Pon, 19.02.2018 - 17:56 -- dejan.vukovic

Proteklog vikenda obe stonoteniske selekcije Spartaka ostvarile su pobedu u svojim ligama. Prvi tim je u okviru 10. kola Super lige savladao ekipu Stenesa sa 4:2, dok je drugi tim Spartak Stoss pobedio STK Galadska iz Kinikde sa 4:1.

Spartak - Stenes 4:2

Stonoteniseri Spartaka pobedili su ekipu Stenesa u okviru 10. kola Super stonoteniske lige pred svojim navijačima sa 4:2. Na samom početku meča Kostadinović je brzo savladao Lugonju sa 3:0, nakon čega su gosti uzvratili nakon pet dugih setova koje su odigrali domaći Halas i Kljajić. Ekipa Stenesa došla je do rezultatskog preokreta od 1:2 nakon trećeg meča koji je pripao Popoviću pošto je savladao mladog Bognara Bencea sa 3:0. Prvi reket subotičana Stefan Kostadinović pobedom nad Kljajićem od 3:1 poravnao je rezultat u meču na 2:2. Usledila je pobeda Bognara Bencea nad Lugonjom i Halasa nad Popovićem za konačnih 4:2 u korist Spartaka:

Spartak Stenes - Galadska 4:1

Subotičani su bili silno motivisani da se revanširaju za neočekivani jezenji poraz u Kikindi. Nosioci ekipe skoro celog prvenstva Takarič Robert i Poljak Ištvan su ponovo blistali i dobili po 2 partije te su najzaslužniji za konačan trijumf. Šansu u meču dobio je mladi Čokić Aleksandar koji je bio nadomak iznenadjenja. Pri rezultatu 1:1 u setovima u trećem setu vodio je sa 9:7, međutim Mršić Strahinja je uspeo da preokrene taj 3 set i u čevrtom zabeleži pobedu sa 3:1. Takarič i Poljak uspeli su pobediti Djurdjev Žarka koji je u jesenjem delu zabeležio dve pobede protiv Subotičana.

• Trener Spartak Stoss: Brstina Branko

Nakon 10 odigranih kola Spartak Stoss se na nalazi na 4. mestu Prve lige Srbije u stonom tenisu. U narednom 11 kolu gostuju ekipi Partizana u Beogradu u meču koji je na rasporedu  u nedelju 25. februara.