Plivači Spartaka proteklog vikenda osvojili 44 medalje

Pon, 26.02.2018 - 21:45 -- dejan.vukovic

Zrenjanin je tokom proteklog vikenda, 24. i 25. februara bio domaćin najboljim plivačima iz Vojvodine. U subotu 24. februara održano je Prvenstvo Vojvodine za pionire, dok je u nedelju 25. februara bilo Otvoreno prvenstvo Vojvodine gde su se takmičile sve ostale kategorije plivača. Plivači iz PK Spartak sa ova dva odvojena takmičenja vratili su se sa ukupno 44 medalje.

Na Prvenstvu Vojvodine za pionire nastupilo je ukupno 16 klubova sa nešto više od 160 takmičara. Pioniri Spartaka su osvojili ukupno 12 medalja i to 11 u individualnoj konkurenciji i jednu u štafeti. Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji su:

DEČACI:

• Dulić Danilo, maksimalan učinak, četiri zlatne medalje u disciplinama 50, 100, 200 i 400 kraul
  • Knežević Luka, tri srebrne medalje, na 200, 400 kraul i 100 delfin i bronzana na 100 mešovito,

DEVOJČICE:

• Kuti Lili, dve zlatne, na 100 I 200 leđno i srebrna na 400 kraul.

U muškoj konkurenciji u disciplini 4×50 kraul, zlatnu medalju je osvojila štafeta Spartaka u sastavu: Knežević Luka, Matković Srđan, Ždrnja Matija I Dulić Danilo. U ekipnom plasmanu i pored najviše osvojenih zlatnih medalja ekipa Spartaka je zauzela peto mesto.

Na Otvorenom prenstvu Vojvodine nastupilo je ukupno 32 kluba sa nešto više od 430 takmičara. Kadeti, juniori i seniori Spartaka su na ovom takmičenju osvojili 32 medalja, 30 u individualnoj konkurenciji i dve u štafeti.