Резултати Општинске смотре рецитатора
У петак, 2. марта 2018. године, у Градској библиотеци Суботица одржана је 30. Општинска смотра рецитатора „Песниче народа мог”.
На зонско такмичење из суботичке општине пласирали су се:
МЛАЂИ УЗРАСТ (нижи разреди основне школе):
- 1. Ноеми Божић (ОШ „Сечењи Иштван” Суботица)
- 2. Андреј Чавлин (ОШ „Матко Вуковић” Суботица)
- 3. Нађа Јевтић (ОШ „Соња Маринковић” Суботица)
- 4. Рихард Немет (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)
- 5. Лана Шарчевић (ОШ „Иван Милутиновић” Суботица)
- 6. Михајло Тодорић (ОШ „Вук Караџић” Бајмок)
- 7. Дорка Трњанов (КУД „Лањи Ерне” Суботица)
- 8. Јана Васић (ОШ „Јован Микић” Суботица)
- 9. Вишња Вилов (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)
- 10. Мартин Вуков (Хрватска читаоница Суботица)
СРЕДЊИ УЗРАСT (виши разреди основне школе):
- 1. Клаудија Башић (КД „Иван Антуновић” Суботица)
- 2. Виктор Дулић (ОШ „10. октобар” Суботица)
- 3. Иван Хуска (Завод за културу војвођанских Хрвата Суботица))
- 4. Лука Јешић (ХАД Суботица)
- 5. Каудија Каран (Хрватска читаоница Суботица)
- 6. Мила Кујунџић (ХГУ „Фестивал буњевачки писама” Суботица)
- 7. Балинт Мишколци (ОШ „Мајшански пут” Суботица)
- 8. Барбара Пиуковић (УБХ „Дужијанца” Суботица))
- 9. Бланка Сењи (ОШ „Јован Микић” Суботица)
- 10. Анђела Стојичић (СКЦ „Свети Сава” Суботица)
- 11. Лана Војнић Хајдук (ОШ „Иван Милутиновић” Суботица)
- 12. Лара Земко (ОШ „Јован Јовановић Змај” Суботица)
СТАРИЈИ УЗРАСТ (средње школе):
- 1. Сара Човић (ТШ „Иван Сарић” Суботица)
- 2. Богдан Хариш (Хемијско-технолошка школа Суботица)
- 3. Јован Калосеровић (СКЦ „Свети Сава” Суботица)
- 4. Николета Карачоњи (Дом ученика средњих школа Суботица)
- 5. Миљана Милијашевић (Хемијско-технолошка школа Суботица)
- 6. Драгана Николић (Гимназија „Светозар Марковић” Суботица)
- 7. Џенифер Пауљук (Гимназија за талентоване ученике „Костолањи Деже” Суботица)
- 8. Катарина Пиуковић (УБХ „Дужијанца” Суботица))
- 9. Миња Шијачић (Коло српских сестара Суботица)
- 10. Габриела Терек (Хемијско-технолошка школа Суботица)
- 11. Милица Вуковић (ХКЦ „Буњевачко коло” Суботица)
- 12. Аугустин Жигманов (Хрватска читаоница Суботица)
Најбољи рецитатори награђени су дипломом и пласирали су се на зонско такмичење које ће бити одржано у суботу, 10. 03. 2018. у Градској библиотеци Суботица са почетком у 10 сати.
На општинској смотри наступило је 93 рецитатора на српском, мађарском, хрватском језику и буњевачком говору из основних и средњих школа, културно уметничких друштава и удружења. Организатори су Савез уметничког стваралаштва аматера Војводине, Град Суботица и Градска библиотека Суботица. Чланови жирија били су: председник жирија Милан Вејновић, глумац суботичког Народног позоришта Жужа Калмар, глумица суботичког Народног позоришта и Челиковић Катарина, професорка.
.......................................................
A községi szavalóverseny eredményei
Pénteken, 2018. március 2-án, a Szabadkai Városi Könyvtár házigazdája volt a 30. hagyományos községi szavalóversenynek.
A körzeti szavalóversenyre Szabadkáról a következő tanulók jutottak tovább:
Fiatalabb korcsoport (az általános iskolák alsósai):
- 1. Božić Noémi (Széchenyi István Á.I. Szabadka)
- 2. Andrej Čavlin (Matko Vuković Á.I. Szabadka)
- 3. Nađa Jevtić (Sonja Marinković Á.I. Szabadka)
- 4. Német Richárd (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka)
- 5. Lana Šarčević (Ivan Milutinović Á.I. Szabadka)
- 6. Mihajlo Todorić (Vuk Karadžić Á.I. Bajmok)
- 7. Dorka Trnjanov (Lányi Ernő M.E.Szabadka)
- 8. Jana Vasić (Jovan Mikić Á.I. Szabadka)
- 9. Višnja Vilov (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka)
- 10. Martin Vukov (Horvát Olvasókör)
Középső korcsoport (az általános iskolák felsősei):
- 1. Klaudija Bašić (Ivan Antunović K.K. Szabadka
- 2. Viktor Dulić (Október 10. Á.I. Szabadka)
- 3. Ivan Huska (Vajdasági Horvátok Művelődési Intézete)
- 4. Luka Ješić (HAE Szabadka)
- 5. Claudia Karan (Horvát Olvasókör Szabadka)
- 6. Mila Kujundžić (Festival bunjevački pisama HZE Szabadka)
- 7. Miskolci Bálint (Majsai-úti Á.I. Szabadka)
- 8. Barbara Piuković (Dužijanca BHE)
- 9. Szőnyi Blanka (Jovan Mikić Á.I. Szabadka)
- 10. Anđela Stojičić (Sveti Sava SzKK Szabadka)
- 11. Lana Vojnić Hajduk (Ivan Milutinović Á.I. Szabadka)
- 12. Zemkó Lárá (Jovan Jovanović Zmaj Á.I. Szabadka)
Idősebb korcsoport (középiskolások):
- 1. Sara Čović (Ivan Sarić M.I. Szabadka)
- 2. Bogdan Hariš (Vegyészeti-technológiai Iskola Szabadka)
- 3. Jovan Kaloserović (Sveti Sava Sz.K.K. Szabadka)
- 4. Nikoleta Karačonji (Középiskolások Diákotthona Szabadka)
- 5. Miljana Milijašević (Vegyészeti-technológiai Iskola Szabadka)
- 6. Dragana Nikolić (Svetozar Marković Gimnázium Szabadka)
- 7. Paulyuk Jenifer (Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Szabadka)
- 8. Katarina Piuković (Dužijanca BHE)
- 9. Minja Šijačić (Kolo srpskih sestara Szabadka)
- 10. Török Gabriella (Vegyészeti-technológiai Iskola Szabadka)
- 11. Milica Vuković (Bunjevačko kolo HKK Szabadka)
- 12. Augustin Žigmanov (Horvát Olvasókör Szabadka)
A legjobb versmondók dicséretben részesültek és továbbjutottak a körzeti szavalóversenyre, mely szombaton, 2018.03.10-én 10 órai kezdettel lesz megtartva a Szabadkai Városi Könyvtárban.
A községi szavalóversenyen 93 szavaló vett részt a szabadkai általános- és középiskolákban, valamint a művelődési egyesületekben hivatalosan használt szerb, magyar, horvát és bunyevác nyelveken. Szervező a szabadkai Művelődési-Oktatási Közösség és a Szabadkai Városi Könyvtár. Zsűritagok: Milan Vejnović Szabadkai Népszínház színésze (a zsűri elnöke) Kalmár Zsuzsa, a Szabadkai Népszínház színésznője Katarina Čeliković, tanárnő.
.......................................................
Rezultati Općinske smotre recitatora
U petak, 2. ožujka 2018. godine, u Gradskoj knjižnici Subotica održana je 30. Općinska smotra recitatora „Pjesniče naroda mog”.
Na zonsko natjecanje iz subotičke općine plasirali su se:
Mlađi uzrast (niži razredi osnovne škole):
- 1. Noémi Božić (OŠ „Széchenyi István” Subotica)
- 2. Andrej Čavlin (OŠ „Matko Vuković” Subotica)
- 3. Nađa Jevtić (OŠ „Sonja Marinković” Subotica)
- 4. Richárd Német (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)
- 5. Lana Šarčević (OŠ „Ivan Milutinović” Subotica)
- 6. Mihajlo Todorić (OŠ „Vuk Karadžić” Bajmok)
- 7. Dorka Trnjanov (KUD „Lányi Ernő” Subotica)
- 8. Jana Vasić (OŠ „Jovan Mikić” Subotica)
- 9. Višnja Vilov (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)
- 10. Martin Vukov (Hrvatska čitaonica Subotica)
Srednji uzrast (viši razredi osnovne škole):
- 1. Klaudija Bašić (KD „Ivan Antunović” Subotica)
- 2. Viktor Dulić (OŠ „10. oktobar” Subotica)
- 3. Ivan Huska (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata Subotica)
- 4. Luka Ješić (HAD Subotica)
- 5. Claudia Karan (Hrvatska čitaonica Subotica )
- 6. Mila Kujundžić (HGU „Festival bunjevački pisama” Subotica)
- 7. Bálint Miskolci (OŠ „Majšanski put” Subotica)
- 8. Barbara Piuković (UBH „Dužijanca” Subotica)
- 9. Blanka Szőnyi (OŠ „Jovan Mikić” Subotica)
- 10. Anđela Stojičić (SKC „Sveti Sava” Subotica)
- 11. Lana Vojnić Hajduk (OŠ „Ivan Milutinović” Subotica)
- 12. Lárá Zemkó (OŠ „Jovan Jovanović Zmaj” Subotica)
Stariji uzrast (srednje škole):
- 1. Sara Čović (TŠ „Ivan Sarić” Subotica)
- 2. Bogdan Hariš (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
- 3. Jovan Kaloserović (SKC „Sveti Sava” Subotica)
- 4. Nikoleta Karačonji (Dom učenika srednjih škola Subotica)
- 5. Miljana Milijašević (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
- 6. Dragana Nikolić (Gimnazija „Svetozar Marković” Subotica)
- 7. Jenifer Paulyuk (Gimnazija za talentovane učenike „Kosztolányi Dezső” Subotica)
- 8. Katarina Piuković (UBH „Dužijanca” Subotica)
- 9. Minja Šijačić (Kolo srpskih sestara Subotica)
- 10. Gabriella Török (Hemijsko-tehnološka škola Subotica)
- 11. Milica Vuković (HKC „Bunjevačko kolo” Subotica)
- 12. Augustin Žigmanov (Hrvatska čitaonica Subotica)
Najbolji recitatori nagrađeni su diplomom i plasirali su se na zonsko natjecanje koje će biti održano u subotu, 10. 03. 2018. u Gradskoj knjižnici Subotica s početkom u 10 sati.
Na općinskoj smotri nastupilo je 93 recitatora na srpskom, mađarskom i hrvatskom jeziku i bunjevačkom govoru iz osnovnih i srednjih škola, kulturno umjetničkih društava i udruga. Organizatori su Savez umjetničkog stvaralaštva amatera Vojvodine, Grad Subotica i Gradska knjižnica Subotica. Članovi žirija su bili: predsjednik žirija Milan Vejnović, glumac subotičkog Narodnog kazališta Zsuzsa Kalmár, glumica subotičkog Narodnog kazališta i Katarina Čeliković, profesorica.