Sre, 07.03.2018 - 23:32 -- dejan.vukovic

Spartak – Jedinstvo 3:1(25:19, 27:25, 21:25, 25:21)

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 1, Jungić 19, Veselinović, Peić (libero), Seizović, Eremić 16, Kovačević 9, Rajković, Kecman10, Tumbas 9, Sinđelić 1.

Jedinstvo: Mladenović, Radivojević, Milić 8, Pešut 9, Radišić 2, Majstorović (libero), Milutinov 5, Bojičić 4, Micić 24, Paravinja, Roljić 12

Odbojkaši Spartaka slavili su u dramatičnom meču u prvoj četvrtfinalnoj utakmici plej ofa protiv Jedinstva iz Stare Pazove i time prekinuli loš niz protiv njih.

Početkom prvog seta subotičani su imali stalno minimaln vodstvo. Do osetnije prednosti došli su zaslugom Uroša Kecmana koji je blokom doneovodstvo od 12:9. Nastavili su subotičani u tom ritmu, Eremić pogađa iz kontre za ozbiljnih 16:12. Ubrzo su domaćini osvojili prvi set poenom Kovačevića.

Dobro su su subotičani počeli drugi set. Razigrao se Tumbas i uz Eremića doneo prednost od 9:6. Sredinom seta imali su prednost od 15:12, Međutim tada su gosti pojačali ritam i uspeli da poravnaju na 16:16. Uspeli su domaći ponovo da ostvare prednost od tri poena, 21:18. Nije se predavala ekipa Jedinstva, koja je poravnala a zatim kontrom Milića došla do set lopte, 23:24.  Usledile su dve greške Milića koje su pomogle Spartaku da dođe do set lopte, a nakon servisa Jungića, Kecman još jednom dobro reaguje i donosi prednost od 2:0 u setovima.

Treći set je obilovao preokretima, Jedinstvo je povelo sa 7:4, Spartak je ubrzo preokrenuo na 9:6, ali na tehnički tajm-aut sa poenom prednosti odlaze gosti. Gosti su poveli sa 15:13, a Spartak je blokom Kovačevića i Jungića došao do novog preokreta za 16:15. Ubrzo su gosti još jednom uspeli da dođu do vodstva, Milić blokom okreće na 19:17. Greškom Jungića u napadu Jedinstvo je povelo sa  22:19, usledio je dobar servis Micića za 24:19. Spartak je uspeo da osvoji dva naredna poena, ali ubrzo Roljić smanjuje na 2:1

Servisima Jungića Spartak je poveo sa 5:1 u četvrtom setu. Polako je rasla prednost Spartaka da bi poenom Jungića na obaveza odmor otišli sa 6 poena viška, 12:6. U nastavku meča Milić as servisom pravi seriju Jedinstva od 3:0. Blokom Pešuta ekipa Jedinstva se vratila u igru pošto je zaostaljala tri poena, 21:18.  As servisom Jungića subotičani dolaze na korak do pobede pošto su stekli pet poena viška, 23:18. Blokom Pešuta gosti smanjuju, međutim već u sledećem poenu domaći dolaze do čertiri vezane meč lopte. Greškom Roljića subotičani dolaze do vredne pobede u prvom četvrtfinalnom duelu.