Okončana uspešna sezona odbojkaša Spartaka

Pet, 23.03.2018 - 23:44 -- dejan.vukovic

Spartak – Novi Pazar 2:3 (19:25, 22:25, 30:28, 25:23, 13:15)

Hala sportova u Subotici. Sudije. Popović Anđelko i Simić Stanislava. Gledalaca: oko 350

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 14, Veselinović 7, Peić (libero), Seizović, Eremić 15, Kovačević 9, Rajković 1, Kecman 2, Tumbas 11, Sinđelić 2.

Novi Pazar: Vukašinović 13, Sretenović, Polomac 14, Daca 9, Bekrić, Zuković (libero), Božović, Radosavljević 11, Simić, Vilimanović, Prušević, Hamzagić 27.

Odbojkaši Spartaka pružili su odličnu igru protiv favorizovane ekipe Novog Pazara u trećem susretu polufinala plej ofa. Subotičani su poraženi sa 3:2, međutim, mogu da žale za propuštenom šansom jer su u odlučujućem petom setu imali prednost od 11:7. Iskusni Hamzagić obeležio je kraj utakmice i odveo svoju ekipu u finale.

Početak prvog seta protekao je u izjednačenoj igri do 9:9. Gosti su ubrzo poveli sa 12:10, poenom večeras raspoloženog Hamzagića. Uspeli su da poremete prijem domaćih što se odrazilo na rezultat te su stekli sedam poena viška, 21:14. Bila je to velika prednost koju subotičani nisu mogli stići pa je Novi Pazar poveo sa 1:0

Gosti su bolje počeli i drugi set. Sa dva poena Vukašinovića i poenom Hamzagića poveli su sa 4:1. Prišli su subotičani na 8:10 smečom Kovačevića da bi na obavezni odmor gosti otišli sa prednošću od 12:8, nakon što su osvojili jedan od najdužih a možda i najlepši poen u Subotici u ovoj sezoni, koji je objektivna subotička publika nagradila dugim aplauzom. Nakon kratkog odmora Spartak je zaigrao znatno bolje. Poravnali su na 16:16, a već u sledećem poenu blokom Kovačevića stigli i do rezultatskog preokreta 17:16. Usledila je greška Vilimanovića za dva poena viška.18:16. Ipak, Novi Pazar pravi seriju od 4:0, te vraćaju prednost. Spartak uspeva ponovo da poravna na 22:22, međutim svojim greškama dozvoljava protivniku da osvoji i drugi set

Ceo treći set bio je izuzetno uzbudljiv. Poveli su gosti sa 4:1, a Spartak poravnao na 4:4. Gosti su imali i 10:8 da bi Golubovi ponovo poravnali na 10:10. Sa dva vezana poena Dace, gosti su na obavezni odmor otišli sa dva poena viška, 12:10. Spartak preokreće na 13:12 blokom Veselinovića. Nastavili su se rezultatski preokreti, Novi Pazar je došao do prednosti od 17:14 a Golubovi poravnali na 17:17. Greškama gostiju Spartak je došao do 20:18, da bi Novi Pazar preko Hamzagića poravnao na 22:22. As servisom Sinđelića, subotičani su imali dve set lopte, 24:22, koje nisu uspeli da iskoriste. Hamzagić izjednačuje na 24:24 a subotičani nakon toga dolaze i do treće set lopte koju takođe nisu uspeli da iskoriste. Ipak, Veselinović je na radost domaće publike iskoristio sedmu set loptu za smanjenje rezultata na 1:2.

Četvrti set je počeo uz čestu malu prednost subotičana do 9:8, nakon čega su gosti preokrenuli na 11:12. Odbojkaši Spartaka su posle kratkog odmora poveli sa 14:13, kada je na servis došao Hamzagić. Usledila je serija gostiju za prednost od 14:17, i tada se činilo da je pobeda Novog Pazara jako blizu. Međutim, nakon tajm auta koji je zatražio Igor Žakić, trener domaćih, Spartak je došao do poravnanja, 20:20. Blokom Kovačevića i greškom Hamzagića domaći su imali 22:20. Novi Pazar ubrzo poravnava, ali domaći odbojkaši osvajaju dva naredna poena za 24:22. Servis greškom Sretenovića, Spartak je poravnao na 2:2 u setovima.

Peti set počeo je vodstvom Spartaka od 2:0. Novi Pazar stiže do preokreta, uspešnim blokom Vukašinovića imali su prednost od 5:3. Bodreni podrškom sa tribina, domaći preokreću i dolaze do velikih 11:7 as servisom Tumbasa. Odgovornost u igri Novog Pazara preuzeo je Hamzagić, sjajnim servisima poremetio je igru Spartaka. As servisom doneo je vodstvo svom timu, te je na semaforu stajalo 11:12. Eremić je poravnao na 13:13, da bi Vukašinović doneo meč loptu koju koristi Hamzagić za 13:15 i završetak polufinalne serije.