Poraz košarkaša u Vojvođanskom derbiju

Ned, 01.04.2018 - 21:33 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 73:97 (16:21, 19:24, 19:20, 19:32)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Marko Juras, Petar Pešić, Vladimir Vesković.

Spartak: Jovanović 5, Hristov 15, S. Gazibegović 2, Nikolić, Lučić 7, Kojović 20, Sladoje 4, V. Gazibegović 6, Kuridža 2, Barna 5, Karadžić 7.

Vojvodina: Zarić 8, Stojanović 8, Berbakov 3, Janjić 12, Bjelica 15, Branković 5, Prica 7, Silađi 23, Čabrilo 4, Atanasov 8, Borivljev 1, Matović 3.

Košarkaši Spartaka porazom su se oprostili od svoje publike u ovogodišnjoj sezoni. U vojvođanskom derbiju ekipa Vojvodine je ubedljivo savladala subotičane zahvaljujući odličnoj seriji u poslednjoj četvrtini koju su gosti dobili sa 32:19

Trojkom Stojanovića, Vojvodina je povela sa minimalnih 5:4 u uvodnom delu utakmice. Gosti su bili šuterski raspoloženi pa su novim koševima za tri poena koje su postigli Zarić i Silađi poveli sa 11:4. Spartak je u igru vratio Hristov koji je sa dve vezane trojke smanjio prednost gostiju na pet poena. Početkom drugog perioda Kojović postiže četiri poena i dovodi Spartak na minimalnih poen zaostatka. Na žalost domaće publike usledile su greške domaćih u napadu što su kaznili novosađani te novim trojkama Silađija i Zarića vratili dvocifrenu prednost.

Usledio je odgovor preko Lučića i večeras raspoloženog Kojovića, međutim Vojvodina je rešenje našla preko Berbakova koji trojkom ponovo dovodi goste na deset poena viška. Vojvodina je u trećem periodu došla do velikih 16 poena viška, 49:65. Usledila je nova serija Lazara Kojovića koji vraća Spartak u igru i spušta prednost gostiju na osam poena, 61:69. Vojvodina preko Bjelice i Stojanovića povećava razliku na plus dvanaest. Pet minuta pre kraja susreta Silađi je pogodio novu trojku velikih 67:80. Nisu uspeli košarkaši Spartaka da se vrate u igru, pa je Vojvodina u poslednja dva minuta ušla sa velikih 69:91.