Derbi završen pobedom Dunava

Ned, 13.05.2018 - 23:00 -- dejan.vukovic

U prvom kolu Vojvođanskog Kupa u vaterpolu za generaciju 2001 godišta sastale su se dve najbolje ekipe u Vojvodini. U derbiju ovaj put su slavili gosti, ekipa Dunava koja je slavila sa 12:9.

Vaterpolo klub Spartak Prozivka već u prvom kolu Kupa Vojvodine je ugostila ekipu Dunava. Meč je počeo vodstvom novosađana da bi Spartak Prozivka ubrzo preokrenula rezultat. U poslednju četvrtinu ekipe su ušle sa poravnatim rezultatom, međutim gosti su pet minuta pre kraj iskoristili dva kontra napada i napravili osetniju razliku sa kojom su došli do pobede. Ukoliko ne bude nekih većih iznenađenja, Subotičani će imati priliku da im se revanširaju u završnici Kupa najverovatnije u samom finalu kada će duel ove dve ekipe odlučiti o prvaku Vojvodine.

Na priloženim fotografijama možete videti par detalja sa današnje utakmice koja je odigrana u SRC Prozivka.