Pet, 21.09.2018 - 23:13 -- dejan.vukovic

Spartak – Segedin 68:67 (16:17, 21:16, 15:21, 16:13)

Spartak: Dmitrović, Kojić 4, Barna 8, Čampara 16, Vilijams 6, Gazibegović 4, Petrov 14, Kraljić 2, Lučić 5, Kuridža 9, Urošević.

Segedin: Kelper 4, Valgozi 2, Balog 2, Dejvis 19, Grin 11, Bonifart 6, Juhas 3, Boltić 6, Virt 3, Sulović 6, Varga 1, Majer 4, Pozanji.

Košarkaši Spartaka su u okviru priprema za novu sezonu odigrali prijateljski duel protiv Segedina. Utakmica je označila i početak kampanje Udruženja „Plavo srce 024” koje se bavi prevencijom, edukacijom, poboljšanjem položaja i kvaliteta života roditelja, dece i omladine obolelih od dijabetes melitusa, tip 1.

Utakmkica je poslužila trenerima za proveru foreme svojih igrača a nešto više sreće imalsi su subotičani koji su  zabeležili pobedu od 68:67. Spartak je poveo trojkom Petrova, ali je sa druge strane poene vezao Dejvis, te je početna prednost pripala ekipi iz Segedina. Prva četvrtina završena je vodstvom gostiju od pola koša 16:17. Barna na kratko okreće na 20:19, da bi Segedin uskoro opet vodio, bilo je 26:23 posle trojke Juhasa. Domaći su potom prešli na presing, promena odbrane urodila je plodom. Trojkom Petrova subotičani su poveli sa 6 poena, 35:29.

Treća deonica je ponovo donela dobre periode na obe strane, a pred ulazak u poslednju četvrtinu Segedin je imao dva poena viška, 54:52. Pri rezultatu 59:58, na oko šest minuta do kraja, oba trenera su na terenu ubacila mlađe igrače. Gosti su u finišu meča košem Majera stigli do prednosti od 67:66. Subotičanima je ostalo devet sekundi do kraja meča, a u poslednjoj Aleksa Kuridža pogađa koš za konačnu pobedu.