Sub, 06.10.2018 - 00:30 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 3:2 (19:25, 16:25, 25:23, 25:23, 15:13)

Spartak: Milović, Arsenoski 2, Jungić 22, Veselinović 16, Peić, Seizović 2, Simić 3, Medan, Kecman 12, Dulić 5, Krdžović A., Krdžović B., Tumbas 10, Ilić.

Radnički: Glavinić, Stefanović 4, Goić 7, Veljović, Pantović, Stevanović 13, Vidović, Ilić 22, Matić, Pantelić S., Perović 17, Krstić 13.

Odbojkaši Spartaka slavili su u Subotici nakon pet uzbudljivih setova i posle rezultatskog preokreta pošto su gubili sa 2:0 nakon odigrana dva seta.

Gosti su u prvom setu poveli sa velikih 14:6 nakon par grešaka subotičana i odličnih servisa Perovića. Pokušao je spartak da se rezultatski približi, međutim Ilić donosi set loptu koju realizuje Perovićč za vodstvo Radničkog od 1:0. U drugom setu ponovo su gosti relativno lako došli do osetnije prednosti. Ilić pogađa za 6:3 a nove probleme sa servisa zadao je Perović. Na tehničkom tajm autu Radnički je imao velikih sedam poena prednosti. Gosti su ubrzo okonačli treći set sa ubedljivih 25:16.

Treći set doneo je veliku borbu i rezultatsku neizvesnost od samog početka. Poenom Arsenovskog domaći su poveli sa 5:4 da bi par minuta kasnije imali i prednost od 13:11. Radnički je uspeo da preokrene rezultat na 16:15 poenom Perovića što je nateralo trenera subotičana da zatraži tajm aut. Velikom borbenošću Spartak je uspeo ponovo da preokrene i stigne do 20:19. U uzbudljivoj završnici bolje su se snašli domaći koji dolaze do smanjenja rezultata od 2:1 u setovima.

U četvrtom setu ekipe su do poena dolazile nakon velike borbe i požrtvovanosti. Spartak je došao do prve osetnije prednosti od 14:11 nakon poena Kecmana. U finiš seta subotiačni su ušli sa tri poena prednosti 21:18. Ipak, nisu se predavali gosti, Goić blokom poravnava na 23:23. As servisom Tumbasa subotičani dolaze do poravnanja rezultata u setovima.

Na startu taj-brejka Spartak stiže do dva poena prednosti, bilo je 2:0 i 5:3. Gosti su uspeli da poravnaju da bi na promeni strana Spartak imao minimalnu prednost od jednog poena. Blokom Jungića subotičani stižu do 10:7, međutim gosti odličnim servisom Stefanovića prilaze na jedan poen zaostatka. Vezane meč lopte Spartaku donosi Kecman, a blok Simića okončava veliku borbu u Subotici.