Sre, 10.10.2018 - 23:29 -- dejan.vukovic

Spartak – Ribnica 3:2 (18:25, 25:21, 25:17, 19:25, 15:8)

Hala Sportova u Subotici. Sudije: Cvetković, Zotović. Gledalaca: oko 150.

Spartak: Milović, Arsenoski2, Jungić 16, Veselinović 22, Peić, Seizović 2, Simić 1, Medan 1, Kecman 11, Dulić 7, Krdžović, Tumbas 12.

Ribnica: Mocić, Stefanović 6, Begić, Marković 1, Zečević 1, Vukmirović, Petrašinović 9, Milovanović 1, Paunović 13, Skakić 16, Gajović, Usiljanin 20.

Spartak se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije pošto je nakon pet setova savladao Ribnicu pred svojom publikom. Obe ekipe su imale periode dobre igre a na karju su slavili subotičani koji su bili stabilniji u najvažnijem petom setu.

Uvodni deo prvog seta protekao je u izjednačenoj igri, gosti su prvi uspeli da osvoje nekoliko poena u nizu i da steknu osetniju razliku, 17:14. Ubrzo je Ribnica povela i sa  20:14, što je bila nedostižna prednost za Spartak.

U drugom setu Spartak je poveo sa 12:9  nakon dva poena Veselinovića. Ubrzo su gosti uzvratili te poravnali rezultat. Usledio je period izjednačene igre da bi u finišu seta subotičani uspeli da steknu vrednu prednost od 4 poena, 23:19. Kraljevčani su servis greškom poklonili izjednačenje u setovima na 1:1.

Treći set u potpunosti je pripao Spartaku. Subotičani su nakon as servisa Jungića poveli sa 7:3, ubrzo je bilo 12:4, a zatim i velikih 21:12. Gosti su malo smanjili razliku, da bi Kecman doneo vođstvo od 2:1. Očekivala se tada laka pobeda Spartaka, međutim gosti iz Kraljeva se nisu predavali. Zaigrali su bolje u četvrtom setu i nakon bloka Usiljanina poveli sa 6:2. Stečeno vodstvo nisu propuštali te se u finiš seta ušlo sa 19:12 u korist Ribnice. Spartak je uspeo da uzvrati i da se rezultatski približe na 17:20, Međutim, nisu mogli i do preokreta, Usiljanin blokom donosi poravnanje na 2:2

Ulaz u četvrtfinale Kupa rešavao se u odlučujućem petom setu koji je na početku pripao gostima. Blokom Usiljanina došli su do prednost od 3:1 nakon čega su usledile serije grešaka na obe strane te i poravnanje od 5:5. Na promeni strana Spartak je imao prednost od dva poena, 8:6. Razigrani subotičani nisu dozvoljavali protivniku da se rezultatski povrati. Prednost je duplirana posle dobre reakcije Kecmana na mreži, a as Arsenoskog donosi Spartaku nedostižnih 12:6. Konačnu pobedu donosi Tumbas uspešnim blokom na mreži.