Odbojkašice Spartaka poražene od Vizure

Ned, 14.10.2018 - 22:32 -- dejan.vukovic

Spartak – Vizura 0:3 (15:25, 20:25, 14:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300.Sudije: Belandžić Aleksandra i Stevanović Đorđe

Spartak: Jović 7, Robins 2, Marić 3, Ilić (libero), Batinić 1, Prolić 2, Mađarević, Rajlić 16, Momković, Živanović 5.

Vizura: Gajević 11, Dimić (libero), Rodić, Malešević 1, Lazović 15, Veselinović 6, Sajić, Kocić 10, Ćirović, Pejičić 2, Carić 11, Petrović

Odbojkašice Spartaka poražene su pred svojom publikom sa maksimalnih 3:0 u utakmici na kojoj su samo na momente pokazale dobru igru.

Vizura je povela sa 7:3 u prvom setu. Subotičanke su se mučile sa prijemom što su odbojkačice Vizure uspešno kažnjavale i stigle do velikih 15:8. Poenom Carićeve i Lazovićeve gošće osvajaju prvi set sa 25:15.

Na servis Veselinovićeve gošće dolaze do ubedljivih 8:1 početkom drugog seta. Tek tada su subotičanke zaigrale kako se od njih očekuje u novoj sezoni. Pođtrvovanijom igrom u polju smanjile su ubedljivu prednost gošći, te se primakli na samo tri poena zaostatka, 8:11. As servisima Gajevićke, Vizura je povećala prednost na 14:9. Sredinom seta Spartak smečom Rajlićeve osvaja dug poen za 15:17 te se činilo da subotičanke imaju snage za preokret. Međutim, usledio je period igre poen za poen što je više odgovaralo gošćama 18:21. Presudna dva poena u nizu osvojila je Lazović za 18:23 i time nagovestila osvajanje drugog seta za svoju ekipu. Set je okončan greškom Jovićeve za 20:25.

Početak trećeg seta nije nagoveštavao ubedljiv trijumf Vizure. Poveo je Spartak sa 2:0, da bi Vizura preokrenula na 5:2. Ipak serijom Rajlićeve subotičanke dolaze do novog poravnanja od 5:5. Nakon novog izjednačenja od 7:7, gošće dolaze do novog vodstva od 7:9 da bi Jović primakla svoj tim na samo poen zaostatka, 8:9. Usledio je veliki pad koncentracije u igri domaćih rukometašica i serija od 7:0 za Vizuru za tadsa već velikih 8:16. Živanović napokon prekida niz gošći, ali samo na kratko jer su raspoložene odbojkašice Vizure stigle do prednosti od deset poena 19:9. Dileme oko pobednika već tada nije bilo.