Rukometaši savladali lidera na tabeli

Ned, 14.10.2018 - 01:01 -- dejan.vukovic

Spartak - Šamot 30:28 (16:13)

Subotica, Gledalaca: oko 350. Sudije: Popov Zoran i Ristić Goran. Isključenja: Spartak Vojput 8 min. Šamot 6 min. Sedmerci. Spartak Vojput 4/4, Šamot 4/3

Spartak: Pjevalica Vukašin, Rosić Nikola, Peić Tukuljac Željko 1, Peić Tukuljac Jovan, Kolundžić Uroš, Šukić Željko 1, Janković Stefan 8, Spremo Strahinja, Kojadinović Uroš 2, Arđelan Stefan, Petrović Ilija 4, Ristić Mihailo 1, Maksić Aleksa 5, Leovac Filip 1, Stefanović Nikola 6, Abadžić Vladimir

Šamot 65: Radojičić Ognjen, Milićević Jovan 1, Ilić Nikola, Ranković Marko, Radosavljević Nemanja 3,Radović Luka 7, Praščević Nemanja, Čolović Nikola 4, Jugović Ivan, Lomić Ivan (k) 3, Milinić Miloš 7, Avramović Uroš, Radović Todor, Živković Danilo, Stojković Marko 3, Đorđević Vladimir

Rukometaši Spartaka ostvarili su drugu uzastopnu prvenstvenu pobedu savladavši do sada neporaženu ekipu Šamota sa 30:28. Subotičani su u meč ušli sa velikom željom i na kraju sa nagrađeni za vogroman trud koji su uložili za novu pobedu uprkos svih problema koje ih prate u ovoj sezoni.

Spartak je na početku meča poveo sa 3:1, golom mladog Kojadinovića. Gosti su odgovorili preko nekadašnjehg igrača subotičana, Luke radovića koji se dva pogotka u nizu poravnao na 3:3 u 7. minutu. Usledila je požrtvovana igra domaćina u odbrani te njihova serija od tri gola u niztu za vodstvo od 6:3 u 12. minutu. Do najveće prednosti Spartak je došao pet minuta kasnije golom večeras izuzetno raspoloženog Ilije Petrovića koji je lepim golom doveo svoj tim u prednost od 9:5. Par minuta kasnije Šamot je smanjio na 11:9, da bi janković ponovo povećao vodstvo Spartaka na tri gola, 12:9. U finišu prvog dela Spartak je ponovo mogao do prednosti od 4 gola, međutim brzu kontra subotičana završila je slabom realizacijom Maksića, te j epoluvreme završeno sa 16:13.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su nakon četiri minute prišli na samo gol zaostatka, 18:17. U sledećem napadu Stefan Janković je pogodio za 19:17 te doneo malo mira svojoj ekipi. Nisu se predavali uporni gosti, dva minuta kasnije stigli su do prvog poravnanja, 19:19. Ilija Petrović i Maksić vraćaju dva gola viška za subotičane da bi gosti deset minuta pre kraja pogotkom Luke Radovića sa krila ponovo poravnali rezultat, 24:24. Nakon uspešne odbrane Abadžića,  Stefan Janković i Ilija Petrović postižu nove golove za Spartak za 26:24 sedam minuta pre kraja. Radović daje nadu Aranđelovčanima, međutim Šukić Željko svojim petim golom na utakmici donosi vodstvo Spartaku od 27:25. Golom Nikole Stefanovića u poslednjem minutu za 29:27, subotičani su bili na korak do osvajanja važnih bodova. Korpuletni Milinić trideset sekundi pre kraja smanjuje na 29:28, da bi u poslednjim trenucima susreta domaćini izveli dobar napad i preko Maksića postavili konačnih 30:28.

Za najboljeg igrača proglašen je Petrović Ilija, rukometaš Spartaka koji je na ovoj utakmici postigao 9 golova. U sledećem, petom kolu Spartak gostuje ekipi Kikinde. Taj meč je na programu u petak 19. oktobra sa početkom od 18 časova uz direkan TV prenos.