Odbojkaši Crvene Zvezde slavili u Subotici

Sre, 17.10.2018 - 22:59 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 1:3 (26:24, 14:25, 19:25, 21:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 250. Sudije:Radovanović Zoran i Balandžić Aleksandra

Spartak: Milović, Arsenoski 1, Jungić 14, Veselinović 8, Peić, Seizović 4, Simić 1, Medan 1, Kecman 8, Dulić 3, Krdžović, Krdžović, Tumbas 6, Ilić.

Crvena Zvezda: Jevtić (libero), Petković, Tadić, Masulović 3, Petrović 4, Nejić 6, Sinđelić 11, Jovanović, Dodić 22, Pavlović N. 2, Andonović, Pavlović D. 21

Odbojkaši Crvene Zvezde odneli su ceo plen iz Subotice pobedivši Spartak posle rezultatskog preokreta sa 3:1

Prvi set je nagovestio veliku borbu, domaći su meč počeli nesigurno u napadu, što su iskoristili gosti i poveli sa 7:4 a ubrzo je bilo 11:7, nakon bloka Dodića. Poenom Pavlovića Crvena Zvezda je povela sa 18:11 i primorala trenera domaćih da zatraži minut odmora. Spartaku je prijao mini predah, zaigrali su znatno bolje i polako smanjivali razliku. Blokom Tumbasa subotičani su prišli na tri poena zaostatka, 16:19 i finiš seta učinili veoma zanimljivim. Poenom Pavlovića gosti su se primakli na korak do osvajanja seta, 18:22, međutim Spartak je tada napravio seriju od tri poena te se približio na 21:22. Poenom Kecmana i greškom Nejića subotičani dolaze do poravnanja 23:23. Jungić je iskoristio treću set loptu domaćih za vodstvo od 1:0.

Gosti su bolje počeli drugi set. Poveli su sa 11:6 i 15:7. Za razliku od prvog seta Spartak sada nije imao odgovor za rezultatski preokret. Serijom od četiri poena unizu Zvezda je stekla veliku prednost od 19:9. Poenom Simića odbojkaši Spartaka su malo smanjili razliku, 13:20. Pavlović i Sinđelić nisu dozvolili da beograđanima izmakne velika prednost te su ubrzo poravnali na 1:1 u setovima.

Treći set ponovo bolje započinju gosti koji blokom Petrovića a zatim Sinđelića dolaze do vodstva od 7:4. As servisom Seizovića domaći su se primakli na 11:13, kada je usledila mini serija Crvene Zvezde za 11:16. Stečenu prednost gosti nisu ispuštali,  Pavlović donosi set loptu za 19:24 nakon čega je usledila greška Kecmana za vodstvo crveno-belih od 2:1 u setovima.

Četvrti set nije doneo većih promena na terenu. Zvezda je povela sa 7:3 blokom Petrovića. Spartak preko Jungića uspeva da se priključi na 7:9, kada su gosti ponovo nanizali tri poena i napravili razilku od pet poena 7:12.  As servisom Pavlovića crveno-beli su imali prednost od 17:10 i time nagovestili konačnu pobedu. Ipak subotičani se nisu predavali, sa dva vezana poena Veselinovića te greškom Dodića prišli su na 21:23. Zvezda na žalost domaće publike nije dozvolila da ispusti prednost. Poenom Dodića i as servisom Pavlovića osvajaju četrtvi set sa 25:21 za konačnu pobedu u meču od 3:1.