Ned, 25.11.2018 - 12:44 -- dejan.vukovic

Spartak – Partizan 3:1 (25:19, 32:34, 25:22, 25:20)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 300.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 14, Veselinović 13, Peić (libero), Seizović, Simić, Medan 1, Kecman 20, Dulić, A. Krdžović, B. Krdžović, Tumbas 14, Ilić 12.

Partizan: Lukić 1, Mandić, Nedeljković, Žugić 19, Marinović, Lekić, Pantić 14, Huzejrović, Ćuk 18, Jokanović 4, Milanov (libero), Janić 8, Pajević 6, Peković (libero).

Odbojkaši Spartaka zabeležili su novu superligašku pobedu savladavši Partizan pred svojom publikom u pomalo dramatičnom meču.

Poveli su odbjkaši Spartaka sa 8:4, doibrom igrom u bloku, Poenima Veselinovića i Ilića prednost je narasla na 10:4. As servisom Pantića crno -beli su se približili na 9:12. Spartak se nije dao iznenaditi, Kecman je doneo rezultatski mir smečom za 16:11. Veselinović i Kecman donose velikih osam poena u finišu seta, 23:15. Da bi Jungić okončao prvi set za vodsvo od 1:0

Drugi set počinje boljom igrom Partizana koji su vodili sa 3:1 i 9:7, međutim na obaveznom odmoru Spartak uspeva da preokrene na 12:11. Veselinović je povećao prednost Golubova na 20:17 i činilo se da će ubrzo okončati i drugi set. Međutim goisti uz pomoć dva uspešna bloka Pajevića  dolaze do izjednačenja 22:22 da bi ubrzo Ćuk doneo i prvu set loptu. Raspoloženi Kecman vraća utakmicu u rezultatsku neizvesnost. Subotičani čak šest narednih set lopti nisu uspeli da iskoriste. Ćuk preokreće prednost za Partizan na 31:32, Ilić poravnava da bi Pantić doneo novu set loptu za goste koju as servisom koristi  Jokanović za 32:34 i poravnanje rezultata u meču.

Gosti su bolje otvorili treći set poveli su sa 9:7 pa i 19:17. Konačno, proradio je tada blok Spartaka, poene su zabeležili Kecman i Tumbas, i njihovom serijom od 4:0 domaći preokreću na 21:19. Partizan poravnava na 21:21 da bi večeras izuzetno raspoloženi Kecman doveo subotičane na korak do osvajanja seta, 23:21. Kecman donosi set loptu a greškom Pantića Spartak dolazi do vodstva od 2:1

U većem delu četvrtog seta Partizan je imao dva poena prednosti. Spartak je uspevao da dođe do poravnanja, ali ne i do rezultatskog preokreta. Pri rezultatu 15:17 za goste, trener žakić zatražio je tajm aut nakon kojeg su subotičani napokon uspeli da preokrenu rezultat, 20:18. Teško stečenu prednost subotičani nisu ispuštali. Jungić as servisom donosi 21:18, ad bi utakmica bila okončana greškom Ćuka  z akonačnih 3:1 u korist Spartaka.