Odigrane uzbudljive utakmice osmine finala

Pon, 31.12.2018 - 09:32 -- dejan.vukovic

Novogodišnji turnir u malom fudbalu ušao je u najinteresantniji eliminacioni deo. U nedelju 30. decembra odigrano je osam uzbudljivih utakmica u kojima je publika videla i par iznenađenja.

Prvi susret između ekipa RTV i Full Feel - Sandex najavio je uzbudljiv dan. Na utakmici nije bilo pogodaka sve do poslednje minute kada je za 13 sekundi pao gol na obe strane. Povela je ekipa RTV 13 sekundi pre kraja da bi Full Feel Sandex poravnao 2 desetinke sekunde pre konačnog završetka. Usledili su penali nakon kojih je u dalje takmičenje otišla ekipa Full Feel Sandex. Opština Senta je iznenadila Caffe Moskvu i našla se među osam najboljih ekipa na turniru. Najinteresantniji duel je bio između Agrarprometa i ekipe Kuće Zdravlja. Poveo je Agrarpromet da bi u nastavku uitakmice Kuća Zdravlja preokrenula na 2:1. Da bi došli do poravnanja ekipa Agrarprometa je igrala veoma ofanzivno bez golmana. Umesto poravnanja, Kuća Zdravlja je u poslednjem sekundu utakmice loptu poslala u praznu mrežu za konačnih 3:1.

Najveće iznenađenje priredila je ekipa Ladno pivo koja je nakon penal lutrije izbacila aktuelnog šampiona ekipu Lampone. Junak penal lutrije bio je golman Ladnog piva koji je zaustavio dva šuta protivnika. Neizvesno je bilo i u duelima Bemix i Crvenka kao i u poslednjem susretu između Slobodnog grada i Gavrilo principa koji su završeni pobedom Bemixa i Slobodnog grada. Prologis je pobedu najavio odličnim golom Davora Štefaneka iz okreta, da bi ubrzo imali prednost od tri gola čime su rešili pitanje pobednika kao i Šeki enterijeri Real Impeks koji su time obezbedili plasman u četvrtfinale koje je na programu 2. januara od 17:30 kada se igra i dečiji turnir za 2008 i 2010 godište koji počinje od 11:00 časova uz besplatan ulaz.