Odbojkaši Spartaka novom pobedom do treće pozicije

Pet, 18.01.2019 - 22:31 -- dejan.vukovic

Spartak – Valjevo 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:22)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Popović Anđelko i Milošević Milan.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 4, Jungić 15, Veselinović 15, Peić (libero), Seizović 7, Simić, Medan, Kecman, Dulić, Tumbas 10, Ilić 17.

Va-014: Ražnatović 24, Popović 8, Adamović 9, Radić 8, Vesović, Radović, Jevtović, Đokić 7, Stašević (libero), Nikolić, Bulatović 4, Marković, Petrović (libero), Ilić.

Odbojkaši Spartaka su izgubili prvi set, ali su zatim preuzeli kontrolu nad utakmicom došli do zaslužene pobede i pokazali zašto se trenutno nalaze među prve tri ekipe u Super ligi Srbije.

Nakon izjednačenog početka, gosti su napravili seriju od 4:0 te blokom Đokića stigli do pet poena prednosti 15:10. U finišu seta bilo je 22:19 za goste, međutim Spartak, uspeva da poravna na 22:22, nakon bloka Jungića. Razigrao se Ražnatović čijim poenima su valjevci poveli sa 1:0.

Od početka drugog seta Spartak je nametnuo svoju igru, te su ubrzo poveli sa 8:3, uspešnim poenom Veselinovića. Sa dva asa Arsenovskog Spartak je poveo sa 19:11, da bi Ilić sa dva uspešna napada povećao prednost domaćina na 22:12. Gosti su uspeli da smanje na 20:24, ali Tumbas efektno okonačava set za 1:1.

Treći set je počeo vezanim poenima Spartaka, raspoloženi Đorđe Ilić donosi im prednost od 12:5. Gosti su uspeli da uhvate priključak i približe se na 18:21 u finišu seta. Dileme oko pobednika treće seta rešava Ilić koji blokom beleži nove poenei vodstvo Spartaka od 2:1.

Četvrti set je protekao u neizvesnoj igri, do prve osetnije prednosti došli su gosti blokom Radića i poenom Adamovića za 12:9. Subotičani serijom dolaze do poravnanja da bi as servisom Veselinovića uspeli da preokrenu na 13:12. Minimalnu stečenu oprednost subotičani su održavali do kraja seta. Gosti su pretili, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat. Na kraju zaslužena pobeda Spartaka za visoku treću poziciju na tabeli.