Poraz košarkaša Spartaka od Metalca

Sub, 19.01.2019 - 22:33 -- dejan.vukovic

Spartak – Metalac 66:86 (20:24, 14:25, 15:19, 17:18)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Saša Maričić, Marko Pecelj, Nemanja Vlahović.

Spartak: Bakumanja 14, S. Gazibegović 5, Nikolić, Urošević 3, Petrov 3, Kojić, V. Gazibegović 12, Kuridža 6, Barna 1, Šarenac 22.

Metalac: Turbić, Đukanović 12, Matić, Vasić 10, Stefanović, Đuković, Nikčević, Pavlović, Kaplanović 12, Nerandžić 18, Anđušić 28, Pejović 6.

Metalac je zabeležio važnu pobedu u Subotici za opstanak u Prvoligaškom društvu, dok su subotičani doživeli još jedan poraz i time zakomplikovali svoju situaciju. Spartak je predvodio novi trener, Slobodan Bjelica koji nije uspeo da nađe rešenje za trijumf svoje ekipe.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te poveli sa 7:0. Spartak je uzvratio trojkama Vanje Gazibegovića i Šarenca za 6:9, nakon čega je usledio koš Nerandžića iz kontre za 8:16. Novom trojkom ovog puta Đukanovića gosti imaju prednost od 9 poena. Zaigrali su domaći bolje u odbrani i primakli se na 20:24 na kraju prve deonice.

Početkom druge deonice Spartak dolazi do poravnanja, 24:24, imali su i par prilika da preokrenu rezultat, ali su tada vezali greške koje su gosti uspešno kažnjavali. Metalac je tada napravio seriju od 16:1 i time stigao do prednosti od 46:31. Kada su na početku treće deonice napravili seriju od 5:0 stigli su do prednosti od 20 poena, 54:34. Na kraju 24. minuta Metalac je poveo sa 62:39 i time najavio pobedu u ovom susretu.

U poslednju četvrtinu Metalac je ušao sa devetnaest poena prednosti. Spartak je sa dve trojke uspeo malo da smanji visoku prednost, ali petom trojkom Anđušića gosti su lako održavali veliku prednost. Na kraju zaslužena ubedljiva pobeda Metalca koji su se tako revanširali za poraz u prvom delu sezone na svom terenu.