Uverljiva pobeda odbojkašica Crvene Zvezde u Subotici

Pet, 25.01.2019 - 23:32 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 0:3 (19:25, 12:25, 14:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca Oko 350. Sudije: Milošević Milan i Cvetković Vladimir.

Spartak: Hardy 2, Trnić 9, Marić 6, Ilić (libero), Batinić 5, Simović, Drčić, Mađarević, Rajlić 5, Momković, Živanović 4.

Crvena Zvezda: Taubner 1, Sekulić, Čanak 8, Stijepić 18, Marković (libero), jakšić, milunović 6, Đorđević 2, Tasić 12, Vučićević 10, Delić, Stepanović (libero)

Crvena Zvezda brzo je slomila otpor subotičanki, ostvarivši ubedljivu pobedu od 3:0. Uprkos porazu Spartak je osigurao šestu poziciju u prvom delu prvenstva.

Gošće su odlično započele utakmicu, napravile su seriju od 8:0. Spartak je uspeo da se vrati u ritam, međutim velika početna prednost teško je bila dostižna. Sredinom seta crveno-bele su imale deset poena viška 17:7. Subotičanke uspevaju da se rezultatski malo približe, ali gošće ubrzo dolaze do osam meč lopti, 24:16. Uspele su domaće da osvoje još tri poena. međutim prvi set ipak pripada raspoloženim beograđankama.

Spartak je bolje počeo drugi set, međutim Crvena Zvezda vrlo brzo pruža otpor i serijom poena preokreću rezulat na 15:9. Nastavile su beograđanke u visokom ritmu i sa dva as servisa Đorđevićeve ekspresno osvajaju i drugi set sa ubedljivih, 25:12.

Nije bilo razlike ni u trećem setu, Zvezda je ubrzo povela sa 7:1. Spartak se primakao na 5:8, zahvaljujući dve uzastopne greške koje su napravile beograđanke. Na obaveznoim odmoru bilo je 12:6 u korist Crvene Zvezde. Usledilli su novi poeni beograđanki koje su nakon uspešnog bloka Čanak imale velikih 19:8. Sa dva uspešna bloka Marićeve, domaće su prišle na 12:20, međutim to je bilo malo da se ozbiljnije zapreti rivalkama. Meče okončava Taubner za ubedljivih 0:3