Košarkaši Spartaka nisu uspeli da iznenade Dynamic

Ned, 03.02.2019 - 01:25 -- dejan.vukovic

Spartak – Dinamik 70:90 (17:22, 21:22, 24:23, 8:23)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Vladimir Jevtović, Radoš Arsenijević i Jasmina Juras.

Spartak: Igrutinović 18, Bakumanja 2, Šarenac 3, S. Gazibegović 2, Lučić 3, Urošević, Bjelić, Lobarev 11, Kojić 3, V. Gazibegović 12, Kuridža 2.

Dinamik: Beslać 23, Janković 4, Vulikić 3, Kutlešić 5, Malidžan 2, Stepanović 2, Đerić 9, Glišić 13, Rakićević 2, Ostojić 2, Stevanović 21, Savković 4.

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da prekinu negativan niz od deset uzastopnih poraza. Bili su subotičani u rezultatskom priključku protiv favorizovane ekipe Dynamica u tri četvrtine, da bi u završnoj deonici gosti napravili izuzetan niz i totalno slomili otpor Spartaka za na kraju ubedljivih dvadeset poena viška.

Spartak je poveo sa 7:6, da bi gosti sa dve vezane trojke Kutlešića i Beslaća te brzom akcijom koju je završio Stepanović preokrenuli na 14:7. U drugoj četvrtini domaći su trojkom Kojića i zakucavanjem Bakumanje prišli na samo dva koša zaostatka. Pokušavali su subotičani šutem za tri poena, međutim nisu bili dovoljnoi precizni za razliku od gostiju koji su baš u tom elementu igre dominirali. Trojkom Đerića, a potom i Vulikića Dinamik je u 19. minutu imao dvocifrenu prednost, 41:31. Do kraja poluvremena Spartak je zaigrao nešto bolje i prišao na šest poena zaostatka pred pauzu.

Početkom treće deonice razigrao se Vanja Gazibegović kod domaćih i Stevanović u redovima beograđana. Spartak je ponovo uspeo da uhvati rezultatski priključak, košem Barne uz dodatno slobodno bacanje smanjuje na 51:55. Razigrao se Stevanović ubacio četvrtu trojku za novu ubedljivu prednost Dinamika. Gosti su u 34. minutu ponovo imali višak od deset poena da bi Beslać pogodio za velikih 77:64 pet minuta pre kraja meča. Gosti su time u potpunosti slomili otpor Spartaka i na kraju trijumfovali sa 20 poena razlike.