Plivači Spartak Prozivke ekipno treći na dva plivačka mitinga

Uto, 12.02.2019 - 23:02 -- dejan.vukovic

Plivači Spartak Prozivke sa velikim uspehom su nastupili na dva međunarodna plivačka takmičenja koja su održana u Somboru. U subotu 9. februara održano je plivačko takmičenje pod nazivom "Polet kup 2019", gde su pravo nastupa imale devojčice od 10 godine i starije i dečaci 11 godina i stariji. Za razliku od subotnjeg mitinga, u nedelju su organizovane "Zimske čarolije" za najmlađe plivače, za takmičare od 10 godina i mlađe.

Na Polet Kupu plivači "Spartak-Prozivke" učestvovali su sa 24 plivača koji su ekipno (po zbiru FINA bodova) osvojili treće mesto. Osvojili su ukupno 29 medalja, od kojih 3 zlatne, 15 srebrnih i 11 bronzanih.

U kategoriji devojčice 10-11 godina, medalje su osvojile:

• Kostić Maša - 5 srebra u disciplinama 50, 100 i 200 metara slobodno, 50 metara prsno i 50 metara delfin.
  • Ždrnja Teodora - dve zlatne medalje u disciplinama 50 metara delfin i 200 metara mešovito, dve srebrne medalje u disciplinama 100 metara prsno i 100 metara delfin.
  • Kutić Dalija - srebrnu medalju na 100 metara leđno i bronzanu na 50 metara leđno.
  • Čović Milica bronzanu medalju na 200 metara leđno.

U kategoriji devojčice 12-13 godina,

• Vetštein Ema je osvojila tri medalje, zlatnu na 200 metara leđno, srebrnu na 100 metara leđno i bronzanu na 200 metara slobodno.

U apsolutnoj kategoriji,

• Čajkaš Petra osvojila je dve medalje i to srebrnu na 200 metara leđno i bronzanu na 50 metara prsno.

U kategoriji dečaci 11-12 godina,

• Ujvari Leon osvojio je dve srebrne medalje na 100 metara leđno i 50 metara delfin, dve bronzane medalje na 50 metara slobodno i 100 metara mešovito.
  • Kuzmanović Ognjen osvojio je srebro u disciplini 50 metara leđno
  • Burić Žarko takođe srebrnu u disciplini 50 metara prsno.

U kategoriji dečaci 13-14 godina,

• Martić Bojan osvojio je srebrnu medalju na 100 metara mešovito i dve bronzane na 50 metara prsno i 50 metara slobodno,
  • Kutuzov Nemanja osvojio je bronzanu na 100 metara slobodno.

U apsolutnoj kategoriji Dulać Luka osvojio je dve medalje i to srebrnu na 100 metara delfin i bronzanu na 200 metara mešovito.

Na takmičenju Zimske čarolije  koje je održano u nedelju 10. februara plivači "Spartak-Prozivke" učestvovali su sa 14 plivača koji su ekipno (po zbiru FINA bodova) takmičenje završili na trećem mestu a po broju osvojenih medalja na prvom mestu. Osvojili su ukupno 17 medalja, od kojih 5 zlatnih, 5 srebrnih i 7 bronzanih.

U A kategoriji ( 8 godina i mlađi), medalje su osvojili:

• Marks Luka (dve zlatne u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara prsno, srebrnu u disciplini 100 metara mešovito),
  • Martin Nikolas (dve zlatne u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara mešovito i srebrnu u disciplini 50 metara slobodno),
  • Rakić Darko (srebrnu u disciplini 50 metara prsno i dve bronzane u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara mešovito)
  • Miler Tia (bronzanu u disciplini 50 metara slobodno).
  • Martin Nikolas je, u ovoj kategoriji, proglašen za najboljeg plivača gde je nagrađen i peharom.

U B kategoriji (9 godina), medalje su osvojili:

• Dulać Lena (srebrnu u disciplini 50 metara leđno i dve bronzane u disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara mešovito),
  • Milošević Una (srebrnu u disciplini 50 metara prsno i bronzanu u disciplini 50 metara delfin)
  • Skenderović Danilo (bronzanu u disciplini 50 metara delfin)

U C kategoriji, Milodanović Leon osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin.

Naredne subote takmičari Spartak-Prozivke planiraju učešće na takmičenju pod nazivom "Bečej sprint" dok ih za dve nedelje očekuje Prvenstvo Vojvodine koje će se, takođe, održati u Bečeju.