Odbojkaši Spartaka posle pet setova savladali Mladi radnik

Ned, 03.03.2019 - 20:46 -- dejan.vukovic

Spartak – Mladi radnik 3:2 (24:26, 25:14, 23:25, 25:20, 15:13)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca Oko 300. Sudije: Stevanović Đorđe i Leko Robert

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 2, Jungić 17, Veselinović 13, Peić (libero), Seizović 3, Simić, Medan, Kecman 15, Dulić, Tumbas 12, Ilić 14.

Mladi radnik: Busa 19, Pajkić, Savić 4, Vulikić, Kovačević 8, Ilić 9, Batak 5, Lečić 4, Nadaždin, Ilić (libero), Jelić 1, Keita 18.

Odbojkaši Spartaka priredili su još jednu slavlje svojim navijačima. U pet uzbudljivih setova savladali su ekipu Mladog Radnika i još jednom pokazali svoj kvalitet.

Spartak je dobrim servisima Ilića poveo sa 9:7, da bi gosti vrlo brzo odgovorili te smečom Buše preuzeli minimalno vodstvo na obaveznom tehničkom tajm autu. Subotičani su ponovo preokrenuli rezultat, greškom Keite stigli do tri poena viška 17:14. Prednost od tri poena koju su održavali do finiša seta, 21:18, nisu uspeli i da sačuvaju. Poeniam Buše i Keite i uz dobar servis Savića gosti dolaze do poravnanja od 22:22. Imao je Spartak i set loptu, međutim prvi set ipak osvajaju gosti i to sa 26:24.

Nakon početnih grešaka sa obe strane prvi su se u ritam vratili domaći odbojkaši. Nanizali su subotičani odličnu seriju te poeniom Jungića poveli sa velikih 19:9. Blokom Arsenoskog prednost se povećala na nedostižnih 24:12. Gosti su postigli još dva poena, malo smanjili razliku, ali set priapda Spartaku za 1:1.

Ceo treći set protekao je u izjednačenoj borbi dva rivala. Spartak je češće bio u prednosti, međutim uporni gosti su vrlo brzo anulirali zaostatak. Poenom Veselinovića domaći su imali 21:19, međutim to im nije bilo dovoljno za osvajanje seta. Mladi radnik dolazi do poravnanja, a greškom na servisu domaćih gosti su došli do set lopte, koju iskorištava Keita za vodstvo gostiju od 2:1.

Početak četvrtog seta protekao je u boljoj igri domaćih, blokom Ilića stigli su do četiri poena viška, 9:5. Usledio je odgovor gostiju ali i novi nalet Spartaka koji na obavezan odmor odlaze sa tri poena prednosti, 12:9. Nastavili su subotičani u istom ritmu te nakon 18:14 poveli i sa 21:15. Spartak osvaja set sa 25:20, tako da je pobednika odlučio taj brek.

Gosti su greškama Spartaka poveli sa 2:0, da bi ubrzo rezultat bio poravnat na 3:3 uspešnim napadom Ilića. Rezultatska neizvesnost se nastavila u petom setu. Kecman kuvanjem donosi novu prednost Spartaku od 9:8 Blok Jungića duplira prednost Subotičana, a isti igrač donosi Spartaku dve meč lopte. Keita smanjuje prednost, da bi Seizović smečom okončao utakmicu za novu pobedu Spartaka.