Odbojkašice Spartaka se porazom oprostile od sezone

Uto, 02.04.2019 - 23:31 -- dejan.vukovic

Spartak – Vizura 0:3 (17:25, 20:25, 19:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Jovančić Branislav i Milošević Milan

Spartak: Pacheco 4, Trnić 2, Marić 3, Ilić (libero), Batinić 5, Simović, Drčić 2, Mađarević (libero), Rajlić 16, Momković 2, Filipović 1, Živanović 4.

Vizura: Gajević 11, Dimić (libero), Rodić 18, Malešević 1, Lazović, Veselinović 2, Sajić 7, Kocić 7, Pejović (libero), Vrcelj, Pejičić 7, Carić.

Odbojkšice Spartaka nisu uspele da ubeleže obedu u poslednjoj ovosezonskoj utakmici. Favorizovana ekipa Vizure slavila je u Subotici sa 3:0 u utakmici u kojoj su oba trenera kombinovali sa sastavima.

Vizura je u prvom setu prva stigla do osetnije prednosti. Nakon as servisa Pajčćeve gošće su imale četiri poena viška, 5:9. Spartak je uspeo da uzvrati preko Rajlićeve koja donosi rezultatski priključak 8:9. Gošće iz Beograda nisu dopustile do dođe do poravnanja, odličnim sevisima poremetile su igru domaćih igračica i stigle do prednosti od 6 poena, 8:14. Poenima Kocić, Gajević i Pejičić Vizura je u finiš seta ušla sa velikih 19:11. Ubrzo su set privele kraju sa 25:17.

Domaće su bolje zaigrale u drugom setu, posebno u bloku što im je omogućilo da povedu sa 12:9. Ubrzo su subotičanke stigle i do 17:13 posle bloka Živanovićeve. Domaće su nakon ovog vodstva naglo stale, Vizura je ušla u seriju i ubrzo poravnala a nakon poena Sajićeve i Veselinovićeve čak i preokrunala na 24:18. Drugi set Vizura dobija sa 25:20.

Početkom trećeg seta Spartak je ponovo stigao do vodstva, međutim kako je set odmicao dozvolile su protivnicama da ih sustignu. Na obaveznom odmoru beograđanke su imale tri poena viška 12:9. Sa dva vezana bloka Rodićeve odbojkašice Vizure su povele sa 15:10 i već tada najavile sigurnu pobedu u Subotici. Novim uspešnim blokom Rodićeva donosi set-meč loptu. Mlaad Filipovićeva spašava prvu ali u sledećem poenu Gajićeva donosi konačnu pobedu za Vizuru.

Odbojkašice Spartaka su sezonu završile na 6 mestu sa 9 pobeda i 19 poraza u 28 odigranih mečeva.