Poraz Bačke minimalnim rezultatom

Sre, 03.04.2019 - 22:11 -- dejan.vukovic

Bačka 1901- Dinamo 0:1 (0:0)

Stadion kraj Somborske kapije. Gledalaca: oko 100. Sudija: Dino Kalifat. Strelci: 0:1 Juriša 50. min

Bačka 1901: Studen, Bjedov (Nenezić), Simić (Lukić), Matijević, Spremo, Dobresko, Đurović, Bjelobrk, Glišović, Nenadović (Bijelović), Milić.

Dinamo: Tomić, Marković (Simonović), Dašić, Terzić, Nedučić, Vuković (Javor), Arnautović, Petrović, Juriša, Krkobabić (Bulatović), Teofanov.

Fudbaleri Bačke doživeli su prvi poraz u drugom delu sezone. U 22. vanrednom kolu izgubili su pred svojim navijačima od favorizovane ekipe Dinama sa minimalnih 1:0.

Bačka je meč počela i izmenjenom sastavu, ali uprkos tome nisu bili u podređenom položaju. Stiče se utisak da su iznenadili protivnika koji nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku za gol u prvih 45 minuta. Početkom drugog poluvremena u 50. minutu Dinamo je stigao do vodstva kada je Juriša pogodio mrežu. Bačka je u finišu meča imala odlične prilike za poravnanje, međutim nisu uspeli savladati golmana Tomića

U narednom kolu Bačka gostuje ekipi Radničkog u Novoj Pazovi.