Tri medalje boksera Spartaka na pojedinačnom prvenstvu Srbije

Ned, 14.04.2019 - 20:04 -- dejan.vukovic

Odličan rezultat takmičara bokserskog kluba Spartaka na pojedinačnom prvenstvu Srbije u boksu za mlađe kategorije. Mladi subotičani su nastupili sa tri takmičara a svi su se okitili nekom od medalja od kojih su dve zlatne i jedna srebrna.

Samo mesec dana posle završenog Pojedinačnog prvenstva Vojvodine, na kojem su takmičari kluba osvojili 5 medalja, sada su na pojedinačnom prvenstvu Srbije osvojili tri medalje sa tri takmičara. Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu za mlađe uzrasne kategorije održano je u Pirotu od 10 do 13. aprila. na koje se prijavilo 74 kluba sa 238 takmičara u svim uzrasnim i težinskim kategorijama. Za četri dana održano je 168 mečeva. Bokserski klub Spartak je nastupio sa 3 takmičara od kojih su Marko Pižurica i David Memetović osvojili zlatne medalje dok je Mihailu Miliću pripala srebrna. Nažalost, nekoliko mlađih takmičara kluba, zbog obaveznog probnog ispita u osnovnim školama, nije moglo da učestvuje na prvenstvu.