Proteklog vikenda takmičari plivačkog kluba Spartak učestvovali na tri takmičenja

Uto, 23.07.2019 - 16:00 -- dejan.vukovic

Tokom proteklog vikenda plivači Spartaka nastupali su na tri različita takmičenja i ostvarili veoma zapažene rezultate. U subotu, 20 jula, u Senti je održan Međunarodni plivački miting, dok je u Brčkom (BiH), na reci Savi održan plivački maraton u trkama na 10 i 2 kilometra. U nedelju, 21. jula u Apatinu, na Dunavu, održan je plivački maraton na 3 kilometra.

Na 3. Međunarodnom plivačkom maratonu koji je održan u Brčkom. U trci na 10 km (olimpijska disciplina) Jovana Đurić (20)  je sa vremenom 1 sat i 31 minut postala apsolutni pobednik ove trke dok je  Filip Zavišić (14 ) stazu isplivao za 1 sat i 35 minuta i zauzeo prvo mesto u kategoriji kadeta. Učestvovao je i veteran Slobodan Božin (61), koji je takođe, zauzeo prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji. U trci na 2 km, plivali su veterani Spartaka Ana Vukičević (59) i Ištvan Priboj (77 ), koji su u svojim starosnim kategorijama zauzeli prva mesta.

U nedelju 21. jula u Apatinu je održan 19. Dunavski maraton u disciplini 3 kilometra. Na ovom takmičenju Filip Zavišić je zauzeo prvo mesto u kategoriji kadeta, a isti rezultat su ostvarili i plivači veterani Ana Vukičević i Ištvan Priboj u svojim starosnim kategorijama.

Plivački klub Senta je ove godine proslavila izuzetan jubilej. Organizovali su 40. Međunarodni plivački miting koji je okupio plivače iz zemlje i regiona. Ove godine, na takmičenju je nastupilo preko 250 takmičara iz 20 klubova Hrvatske, Mađarske I Srbije. Takmičarska ekipa Spartaka je nastupila u podmlađenom sastavu i tom prilikom je osvojeno ukupno 18 medalja ( 5 zlatnih, 7 srebrnih i 6 bronzanih). Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji su: