Odbojkašice Spartaka pobedom otvorile prvenstvo

Sub, 05.10.2019 - 00:03 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 3:2 (10:25, 25:19, 23:25, 15:8)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Vuković Jovana i Todorović Vladan

ŽOK Spartak: Vučković, Korolija, Trnić 21, Marić 11, Spasojević, Batinić 20, Drčić, Džaković, Jurić 1, Stojanović, Rujević, Sarić 7,  Baić 5, Živanović 12.

ŽOK Crvena Zvezda: Taubner 10, Cvetković, Stanković, Jeković 1, Simić, Marković 18, Adžić, Milunović 10, Đorđević 1, Ašonja 3, Tasić 9, Malešević 10, Delić 9, Stepanović.

Odbojkašice Spartaka su pobedom u pet setova otvorile novu sezonu. Subotičanke su posle preokreta savladale ekipu Crvene Zvezde i na najbolji način se predstavile brojnoj subotičkoj publici. Sam početak meča nije nagoveštavao krajnji epilog, pošto su beograđanke ubedljivo osvojile prvi set. Međutim, u nastavku susreta domaće su se hrabro borile i na kraju zasluženo stigle do prva dva boda.

Gošće su odlično otvorile utakmicu. Nakon vodstva od 6:3 ubrzo su imale i prednost od 10:3 poenom Milunovićeve. Dobrim servisima potpuno su poremetile prijem Spartaka i lako došle do prednosti od 1:0. Trgle su se domaće i u drugom setu zaigrale znatno bolje, hrabrije i odvažnije. Popravile su servis i upravo iz tog segmenta igre sa tri as servisa Živanovićeve povele sa 9:5. Prednost je porasla na 16:11, međutim Crvena Zvezda je blokom Ašonje uzvratila i prišla na samo poen zaostatka, 15:16.Spartak preko Batinićeve dolazi do 17:15, međutim sa dva vezana poena Milunovićeve Crvena Zvazda poravnava na 17:17. Spartak je tada ponovo došao do svoje igre sa početka drugog seta. Sa dva as servisa Sarićeve, poenima Marić i Trnić prednost je porasla na 22:18. Crvena Zvezda je greškama poklonila set loptu domaćim igračicama, koje su iskoristile odmah prvu za rezultatsko poravnanje, 1:1.

Golubice su nastavile u visokom ritmu, dobrim servisom Batinićeve i sa tri vezana as servisa Živanovićeve povele su sa 8:2. Razigrala se i Jelena Trnić, dva snažna smeča bila su dovoljna za 11:5. Servis je ubrzo poslužio i gošće. Smanjivale su razliku da bi sredinom seta došle i do preokreta nakon dva as servisa Tasićeve i uspešnim blokom Delićeve za 16:14. Prednost Zvezde porasla je uskoro na šest poena, 20:14. Uzvratile su ponovo domaće odbojkašice, serijom od 9:3 uspele su da poravnaju na 23:23 i donesu novo uzbuđenje u Hali sportova. Ipak, Taubnerova blokom donosi Zvezdi drugi set za vodstvo od 2:1.

Četvrti set je protekao u rezultatskoj klackalici. Nakon 5:5 i 10:10 kontrom Maleševićeve, crveno-bele stiču minimalnu prednost od 11:12. Domaće prave seriju od 3:0 za novi rezultatski preokret od 14:12. Serija Golubica je nastavljena, as Živanovićeve, deveti po redu, zaokružuje prednost na 16:12. Zvezda uspeva da poravna nakon dobre reakcije Delićeve na mreži, 18:18. Usledila je nova mini serija domaćih od 3:0 sa čime su i najavili da će peti set doneti konačnog pobednika.

Peti set počeo je vodstvom Spartaka od 4:0, što je nateralo trenera Crvene Zvezde, Vladisavljeva na rani taj-aut. Međutim nije to poremetilo igru domaćih, sa dve vezane kontre bilo je 6:1. Nova greška gošći donosi Spartaku velikih 10:5. Usledio je blok Batinićeve za 12:6, da bi Marićeva smečirala za 14:7. Konačnu pobedu subotičankama donela je Barbara Batinić koja je time na najlepši način proslavila svoj rođendan.