Odbojkaši Spartaka iznenadili Vojvodinu

Sub, 12.10.2019 - 21:58 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:21)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Balandžić Predrag i Jovanović Jovan.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 3, Jungić 14, Veselinović 21, Peić (libero), Seizović, Simić, Nestorović, Tonić, Dulić, Radosavljević 15, Tumbas 7, Nedeljković 12.

Vojvodina: Simić 13, Lakčević (libero), Bajandić, Bojičić, Kovačević 6, Negić (libero), Masulović 6, Buša, Blagojević 17, Radović 1, Todorović 1, Rudić, Perić 12.

Odbojkaši Spartaka iznenadili su prvaka države pobedivši ih sa 3:1 pred punim tribinama Hale sportova, u kojoj su bili i visoki funkcioneri oba kluba, olimpijci i gradonačelnik Subotice sa svojim saradnicima. Subotičani su lako izgubili prvi set a nakon toga zaigrali znatno bolje i ostvarili važnu pobedu za samopuzdanje igrača.

Utakmica je počela sa malom svečanošću, direktor MOK Spartak, Duško Guslov uručio je poklone članovima reprezentacije Srbije koja je osvojila zlatnu evropsku medalju iz redova Spartaka i Vojvodine.

Gosti su nakon as servisa Blagojevića vodili sa 7:3, prednost smanjuje Radosavljević koji je vezao tri poena za 7:8. Sledi odgovor gostiju, a posle greške Spartaka, Vojvodina na obaveznom odmoru ima četiri poena viška. Spartak je ponovo stigao na poen zaostatka,13:14, ali su tada vezali dve greške i dozvolili protivniku da se rezultatski odvoji. Vojvodina sa dva dobra napada Simića dolazi do pet poena viška, 20:15. Ubrzo su imali velikih 24:16 a set završili sa 25:17.

Novosađani su poveli i u drugom setu, međutim ubrzo je Radosavljevića poravnao 8:8, da bi Veselinović doneo i prednost domaćinu. Blokom Nedeljkovića, Spartak je imao tri poena viška na tehničkom tajm-autu, 12:9. Stečenu prednost subotičani su uspešno održavali. U finišu seta Spartak je preko Nedeljkovića poveo sa 21:18. Vojvodina je zabeležila dva vezana bloka te poravnala na 23:23 i set uvela u dramatičnu završnicu. Trgli su se domaći igrači, vezali dva poena te blokom Tumbasa poravnali na 1:1.

Početak trećeg seta protekao je u izjednačenoj borbi. Domači su imali više želje te blokom Radosavljevića dolaze do dva poena viška na obaveznom odmoru. Nastavili su subotičani u tom ritmu te blokom Nedeljkovića poveli sa 18:14. Ubrzo su Arsenoski i Nedeljković povećali razliku na 22:16. Set je okončao Jungić sa dva poena.

Spartak je dobro otvorio četvrti set, blokom Veselinovića poveli su sa 4:1 da bi Vojvodina ubrzo poravnala na 5:5. Odličnim servisom Jungića koji postiže as, Spartak stiže do 12:9. Serijom domaćih od 4:0 na semaforu je stajalo 17:12 i već tada se mogao nagovestiti trijumf subotičana. Jungić poentira za 21:15, a Veselinovića dovodi subotičane na korak do trijumfa 24:18. Usledile su greške domaćih koje su naterale trenera Igora Žakića da zatraži minut odmora. Perić je uspeo da smanji na 21:24, međutim već u sledećem napadu Radosavljević donosi Spartaku zasluženu pobedu