Odbojkašice poražene od Tenta

Čet, 31.10.2019 - 22:14 -- dejan.vukovic

Spartak – Tent 0:3 (14:25, 11:25, 18:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Cvetković Vladimir i Milošević Vladimir.

Spartak: Vučković (libero), Korolija 2, Marić 3, Ruoyo 8, Džaković 2, Jurić, Stojanović, Sarić 4, Baić 2, Živanović 7

Tent: Đurović 3, Sušić, Jakšić 6, Tadić (libero), Cvetković 1, Kurtagić 6, Andrić 2, Mijatović 9, Lazić 18, Ceranić, Pakić (libero), Gočanin 11.

Odbojkašice Spartaka protiv Tenta su nastupile u izuzetno mladom sastavu zbog kadrovskih problema koje su zadesile ovu ekipu. Protiv sebe su imale raspoloženog rivala koji je odneo sva tri boda iz Subotice.

Obrenovčamke su povele sa 4:1 poenom Lazićeve. Uspešnom igrom na mreži te as servisom Mijatovićeve, gošće su stigle do ubedljivih 13:5. Tent je ubrzo i okončao prvi set poenom Gočanin.

Na početku drugog seta Spartak je pružio bolju igru, povele su subotičanke sa 6:5. Usledio je brz odgovor odbojkašica Tenta koje su napravile seriju od 8:1 i praktički rešile drugi set. Set je okončala Lazićeva, najbolji poenter gostujuće ekipe.

Početak trećeg seta doneo je zanimljiviju igru, i borbeniju igru Spartaka. Subotička mladost ipak nije mogla da se nosi sa kvalitetnim protivnikom. Tent je na obaveznom odmoru imao prednost od pet poena 12:7. Razigrala se Milica Živanović, čijim poenima se Spartak primakao na samo dva poena 11:13. Tent je serijom od 4:0 ponovo uspeo da se rezultatski odlepi na 17:11. Živanović i Marić vraćaju nadu subotičankama, međutim novom serijom poena obrenovčanke dolaze do prednosti od 22:15. što je bio preveliki zadatak za Spartak.