Poraz košarkaša od Pirota

Ned, 17.11.2019 - 01:20 -- dejan.vukovic

Spartak – Pirot 61:93 (13:19, 10:19, 25:26, 13:29)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Marko Orešković, Nemanja Kovačević, Vladimir Tomić.

Spartak: Cvjetković 4, Radošević 4, Gazibegović, Bijelić, Simjanovski, Krstanović 11, Petrov 7, Kuridža 7, Barna 19, Mirović 7.

Pirot: Djonlić 11, Mukanović 9, Stefanović, Filipović 25, Stanković 5, Balović, Vasić 5, Matović 8, Ljubenković 5, Đorđević 13, Stojanović 12.

Gosti iz Pirota su bolje počeli otvorili utakmicu u Subotici, serijom od 7:0 prvi put stižu do ozbiljnije prednosti od 15:6. Barna i Petrov su to uspeli da smanje, a potom Barna pogađa i trojku za potpuni rezultatski priključak, 13:16. Ipak, Pirot prvi deo ige okončava sa šest poena prednosti. Đorđević je dodatno otežao posao Spartaku trojkom na početku druge četvrtine za 21:13. Gosti koriste loš period igre Spartaka i prave seriju od 10:0 z avelikih 33:15. ČPoluvreme je okončano vodstvom Pirota od 38:23.

Dve greške Spartaka kaznio je sa dve brze kontre Matović za 42:23 početkom trećeg perioda. Usledio je potom trojkaški obračun dve ekipe, a posebno se istakao Filipović sa tri vezane troke za 53:25. Isti igrač svojom šestom trojkom donosi prednost svojoj ekipi od dvadeset poena na nešto više od tri minuta do kraja treće četvrine. Gosti su bez mnogo problema držali visoku prednost, pa je tako i polovinom završne četvrtine odstojanje bilo 56:76. Sedmom trojkom Filipovića bilo je nedostižnih 82:58.