Novi poraz košarkaša Spartaka

Ned, 24.11.2019 - 22:18 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 62:86 (14:21, 21:12, 9:27, 18:26)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 150. Sudije: Jovan Kovačević, Stefan Savić i Marko Šoškić.

Spartak: Cvjetković 13, Radošević, Gazibegović 6, Bijelić, Simjanovski, Krstanović 19, Petrov, Kuridža 8, Barna 9, Mirović 2.

Radnički: Stanković 4, Jokić 5, Veljović, Stevanović 29, Nedeljković 9, Šućov 8, Živanović 5, Ilić 2, Glišković 5, Marković 2, Katić 17.

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da prekinu negativan niz. Poraženi su u meču protiv Radničkog iz Kragujevca u Subotici te vezali peti poraz.

Spartak je poveo sa 4:0 poenima Barne, trojkom Krstanovića subotičani su imali prednost od 10:3. Međutim, gosti su brzo odgovorili, koševima Katića i Šućova preokrenuli su na 14:10. Novom trojkom Krstanovića te poenima Cvjetkovića, Spartak se primakao na 24:25 u 13. minutu. Duga četvrtina prtipala je domaćinu, Barna u 18. minutu pogađa za 32:31. Prvo poluvreme zahvaljujući preciznosti Krstanovića, završeno je sa dva poena viška na klontu domaćina, 35:33.

U 25. minutu reztultat je bio nerešen, 40:40, kada je usledio odličan niz Radničkog. Za manje od četiri minuta gosti prave seriju od 19:0. Bio je to period kada je Spartak ređao loše napade, ishitrene šuteve za tri poena, dok su košarkaši Radničkog bili prisebni i praktički za ovo kratko vreme rešili pitanje pobednika. U poslednjoj četvrtini Spartak nije imao odgovor na igru gostiju. Košarkaši Radničkog su visoku prednost stečenu u trećoj četvrtini mirno održavali i meč priveli kraju u svoju korist.