Odbojkaši Spartaka savladali Ribnicu

Sub, 07.12.2019 - 23:01 -- dejan.vukovic

Spartak – Ribnica 3:0 (25:20, 25:9, 25:20)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Cvetković Vladimir i Rolj Božidar

Spartak: Milović, Arsenoski 3, Jungić 16, Veselinović 10, Peić, Seizović, Simić, Nestorović, Dulić, Radosavljević 11, Tumbas 6, Nedeljković 10.

Ribnica: Radević 8, Brborić, Stefanović 4, Begić, Zečević, Vukmirović 4, Peković 1, Petrašinović, Vesić, Paunović 3, Skakić, Usiljanin 4.

Odbojkaši Spartaka upisali su još jednu uverljivu pobedu u Subotici. Golubovi su sa 3.0 savladali Ribnicu. Do pobede su došli zahvaljujući odličnom igrom u bloku i na taj način ostvarili čak devetnaest poena. Interesantno je da su u sva tri seta početnu prednost imali odbojkaši Ribnice da bi na kraju Spartak ipak ubedljivo trijumfovao.

Odbojkaški savez Srbije se uključio u akciju “Stop nasilju nad ženama” te su u tom duhu odbojkaši Spartaka i Ribnice na teren izašli u istim majicama sa jasnom porukom akcije.

Ribnica je u prvom setu povela sa 7:3, kada je proradio blok Spartaka. Tumbas blokira za 6:7, Radosaevljević potom veže dva poena, te su  domaći poveli sa 10:9. Do kraja seta stečenu prednost nisu ispuštali. Radosavljević je nastavio sa dobrim napadima a nakon bloka Tumbasa i Veselinovića subotičani su poveli sa 14:10. Dobrim servisom Arsenoskog razlika se povećala na sedam poena, 23:16. Da bi domaći osvojili prvi deo sa 25:20.

Drugi set je takođe počeo vodstvom gostiju. Međutim Spartak je vrlo brzo uspostavio svoju igru i odličnom serijom kada je na servisu bio Aleksandar Tumbas preokrenuo na ubedljivih 10:4. Nastavio je potom sa dobrim servisima Jungić, a posle bloka Veselinovića bilo je 15:5 za Spartak. Novim blokom Jugića subotičani su imali velikih 22:8. Set za vodstvo od 2:0 as servisom završava Radosavljević.

Stečenu prednost na početku trećeg seta odbojkaši Ribnice nisu tako lako ispuštali. Poveli su sa 5:3, a ubrzo i sa 8:5. Na obaveznom odmor gosti su imali prednost  od 12:8. Ponovo zahvaljujući dobrim blokom Spartak je počeo da smanjuje razliku i polako stiže protivnuika. Dvojnim blokom Veselinovića i Nedeljkovića preokrenuli su na 15:14. Blok donosi i veću prednost, Vukmirovića blokom prvo zaustavlja Arsenoski, potom i Nedeljković, a Spartak dolazi do 18:14. Ribnica preko Radevića koji je imao vezane poene dolazi do poravnanja, 20:20. Sa nova dva uspešna bloka Spartak vraća prednost na 22:20, a greška Radevića vodi Golubove do važnih 23:20. Set su ubrzo i okončali sa maksimalnih 3:0.