Pobeda košarkašica Spartaka

Sub, 07.12.2019 - 23:52 -- dejan.vukovic

Spartak – Ljubovija 56:45 (16:12, 21:10, 5:14, 14:9)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 50. Sudije: Slobodan Olčan i Dejan Batinić.

Spartak: Stanaćev 6, Popludijević 6, Savković 8, Kovačević 16, Čiča 12, Doderović, Petrekanović, Kerleta 5, Jelić 2, Cvijetić.

Ljubovija: Đokić 2, Petrović, Vasiljević 13, Perić 10, Petričić 7, Radojičić, Popović 13, Polić, Jovanović, Nikolić.

Košarkašice Spartaka opravdale su epitet favorita savladavši ekipu Ljubovije. Neizvenosti je bilo u jednom delu prve četvrtine. Iskusna Dara Kovačević, podržana mladim Golubicama, nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Gošće su povele poenima Vasiljevićeve sa 10:6 kada je usledio odgovor Spartaka. Serijom od 10:0 koju zaključuje Savkovićeva, domaće preokreću na 16:10. Igru Spartaka u drugoj četvrtini vodile su Čiča, Stanaćev i Kovačević, a kada im se priključila Popludijevićev Golubice su vodile sa dvocifrenih 27:17 u 14. minutu meča. Nije bilo promena u odnosu snaga do kraja poluvremena, pa na pauzu ekipa iz Subotice odlazi sa petnaest poena prednosti.

Ekipa Ljubovije iskoristila je period igre kada se na klupi nalazila najbolja u redovima domaćih, Dara Kovačević. Poenima Vasiljevićeve i Popovićeve u poslednju doenicu ušle su sa šest poena zaostatka. Dva vezana pogotka Kerleta vraćaju Spartak na dvocifrenu prednost, 48:36. Stečena razlika dala je dodatnu sigurnost subotičankama za mirnu završnicu i sigurnu pobedu.