Košarkaši Spartaka prekinuli negativan niz

Ned, 08.12.2019 - 00:33 -- dejan.vukovic

Spartak – Proleter 86:80 (28:15, 12:25, 28:16, 18:24)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Marko Orešković, Nemanja Kovačević, Nikola Stošić.

Spartak: Cvjetković 21, Krstanović 13, Petrov 25, Kuridža, Barna 25, Radošević 2, Gazibegović, Bijelić, Simjanovski, Mirović.

Proleter Naftagas: Lambić 17, Beader 13, Munižaba 14, Orlić 8, Otović 17, Gligorin, Lazić, Panić, Simović 2, Đurđević 5, Kovačević 4.

Košarkaši Spartaka prekinuli su negativan niz od šest poraza te zabeležili pobedu protiv Proletera. Subotičanki su oscilirali u igru ali su na kraju ipak zabeležili pobedu.

Gosti su trojkama stigli do početne prednosti, bilo je 8:5 za Proleter. Spartak je odgovorio trojkom Cvjetkovića, da bi Petrov polaganjem doneo poravnanje na10:10. Uspeli su subotičani da pojačaju igru u odbrani predvođeni kapitenom Krstićem te poveli sa 16:10. Nastavili su domaći sa požtrvovanom igrom u odbrani. košem Cvjetkovića te nakon pogođenih slobodnih bacanja Petrova stigli su do dvocifrene prednosti, 26:15. Pogodio je Petrov i za 30:15 na početku druge četvrtine, a nakon toga su subotičani naglo stali. Čim su se zaređale greške u napadu, usledili su promašaji otvorenih šuteva, popustila je i odbrana, pa je ekipa iz Zrenjanina istopila visoku prednost Spartaka. Orlić realizuje kontru sa kojom je Proleter prišao na samo tri poena, 31:34. Koševima Lambića i Beadera, gosti uspevaju da utakmicu dovedu u egal na polovini meča, 40:40.

Početkom treće deonice gosti su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist, košem Orlića na semaforu je stajalo 40:42. Usledili su šutevi domaćina za tri poena, pogodio je raspoloženi Petrov, uskoro i Barna, te je Spartak u 23. minutu poveo sa 49:44. Proradila je ponovo i odbrana domaćih, a novom trojkom Petrova Spartak je imao osam poena viška. Barna je vratio dvocifrenu prednost, 54:44, da bi Spartak u poslednju deonicu ušao sa prednošću od 12 poena. Stečenu prednost domaćini su uspešno održavali u četvrtoj deonici te stigli do nove pobede.