Sub, 18.01.2020 - 21:22 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 3:2 (26:24, 24:26, 25:22, 21:25, 15:11)

Spartak: Milović, Arsenoski 3, Jungić 15, Veselinović 22, Peić, Seizović 1, Simić, Nestorović, Dulić, Radosavljević 14, Trivunić, Tumbas 15, Nedeljković 13.

Crvena Zvezda: Jevtić, Petković, Nikolić, Tadić 15, Trifunović, Nikolić U. 6, Fet, Nejić 17, Dodić 25, Pavlović 7, Gmitrović, Andonović, Stefanović 4.

Odbojkaši Spartaka novu godinu su dočekali pobedom nad Crvenom Zvezdom u maratonskom meču koji je bio pun uzbuđenja i rezultatske neizvesnosti. Na kraju slavili su subotičani boljom igrom u odlučujućem petom setu.

Domaćini su slabije otvorili utakmicu, povela je Zvzeda sa 7:1 sa dva uspešna bloka Tadića, te tri asa Pavlovića i Dodića bili. Nastavili su crveno-beli u istom ritmu i na obaveznom odmoru imali prednost od 12:6. Tek tada se razigrao Spartak, razigrao se Nedeljković a ubrzo Veselinović i Tumbas koji su najzaslužniji za poravnanje na 17:17. Domaćini su tada propustili da preokrenu rezultat u svoju korist, nanizali su par grešaka što su iskoristili odbojkaši Crvene Zvezde te poveli sa 24:20.Međutim, ni ta prednost im nije bila dovoljna da osvoje prvi set. Subotičani nisu gubili nadu, uspeli su da poravnaju na 24:24 da bi Jungić kontrom doneo prvi set domaćinu.

Drugi set je doneo suprotnost. Poveli su sada subotičani sa 5:1 preko Radosavljevića i Veselinovića. Ubrzo Pavlović blokom donosi poravnanje, nakon čega se razvila velika borba u kojoj su subotičani držali minimalnu prednost. Ipak u finišu seta Zvezda je uspela da preokrene i preko Tadića povede sa 21:18. Spartak je pokušao da ponovi iznenašenje iz prvog seta, poravnali su rezultat, ali ovaj put nisu mogli i do preokreta. Napadom koji završava Nejić, Crvena Zvezda dolazi do poravnanja u setovima 1:1.

U trećem setu Zvezda stiže do tri poena prednosti, ali ubrzo Veselinović blokom poravnava na 10:10. As servisom Stefanović donosi prednost Crvenoj Zvezdi od 17:14. Tremer domaćih Igor Žakić morao je traži minut odmora što je pomoglo domaćim odbojkašima koji sa dva bloka Tumbasa dolaze do novog poravnanja, 17:17. Spartak u finišu seta dolazi do minimalne prednosti od 21:20. Posle velike borbe i dugog poena Jungić razbija trojni blok za 23:21. Spartak do prednosti od 2:1 u setovima dolazi blokom Tumbasa.

Početak četvrtog seta obeležile su servis greške na obe strane, više je to odgovaralo gostima koji su vezali par poena i uspeli da povedu sa 12:9. Spartak je tek u finišu seta uspeo da se primakne crveno-belima, te uspešnim poenom Veselinovića da preokrene na 18:17. Zvezda je uspešno odgovorila, preko Dodića ponovo preokreću i stžu do dva gola prednosti 20:18. Ubrzo su beograđani imali velikih četiri poena viška, 24:20, da bi set okončali sa 25:21.

Pobednika je odlučio peti set u kojem su gosti poveli sa 5:3. Sparetak je zaigrao angažovanije te blokom večeras raspoloženog Tumbasa dolaze do preokreta od 6:5. Spartak je blokom Nedeljkovića poveo sa 12:9 a nakon servis greške Nikolića subotičani su imali velikih 14:11. Već u narednom poenu subotičani overavaju konačnu pobedu.