Košarkaši nadigrali Fer plej iz Niša

Ned, 09.02.2020 - 19:20 -- dejan.vukovic

Spartak – Fer plej 94:74 (26:14, 15:22, 23:25, 30:13)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 200. Sudije: Dejan Mizdrak, Ivan Svojić, Stefan Stanić.

Spartak: Simjanovski 15, Krstanović 21, Petrov 17, Kuridža 16, Barna 19, Radisavljević 2, Bijelić 4, Mirović.

Fer plej: Ilić 5, Luković 8, Tešanović 9, Stojanović 4, Rnić 19, Anđelković 5, Stanisavljević, Milojević, Antić 11, Božović, Dodić 13.

Iako su igrali sa samo osam igrača, košarkaši Spartaka su uspeli da dođu do još jedne pobede u Subotici. Subotičani su do pobede stigli boljom igrom u finišu treće i početkom četvrte četvrtine kada su i prelomili meč u svoju korist.

Spartak je preko FIlipa Barne poveo sa 11:4 u 4. minutu meča, a koš Kuridže donosi Golubovima dvocifrenu prednost od 17:6. Košem Simjanovskog, te uspešnom realizacijom Krstanovića sa slobodnih bacanja bilo je 23:6 u 9. minutu. Odgovorili su gosti iz Niša u drugoj četvrtini. Razigrali su se Dodić i Ilić, te smanjili prednost domaćina na osam poena u 13. minutu susreta. Nastavili su gosti u istom ritmu, sa pet vezanih poena Rnića uz koš Anđelkovića na semaforu je stajalo 43:43.

Dodić i Rnić donose Nišlijama prednost od tri poena razlike. Vodili su gosti i sa pet poena, a Spartak u prednost vraća Dejan Petrov koji je napravio seriju od 7:0. Krstanović je zaigrao znatno bolje pod koševima, da bi treću četvrtinu efektnom trojkom zaključio Simjanovski za vodstvo Spartaka od 64:61. Filip Barna i Zoran Krstanović zadavali su najviše probleme gostim iz Niša. Spartak je poveo sa 76:66, nakon čega je Aleksa Kuridža postigao dve vezane trojke za velikih 82:66 u 34. minutu i time rešio pitanje pobednika. Tešanovič trojkom smanjuje razliku na petnaest poena, međutim to nije moglo da ugrozi pobedu subotičana.