Pon, 24.02.2020 - 17:35 -- dejan.vukovic

Spartak – Vršac 79:53 (13:12, 22:7, 17:14, 27:20)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 70. Sudije: Olčan, Kostić.

Spartak: Stanaćev 8, Popludijević 10, Savković 22, Dunđerski 21, Kovačević 4, Bende 1, Doderović, Petrekanović 8, Jelić 2, Cvijetić, Čiča 3.

Vršac: Stijepanović, Kerkez 10, Verigić 14, Miletić 11, Krstajić 14, Ranić, Nikolajević, Vojčišek, Cera, Kovačević 4.

Košarkašice Spartaka savladale su ekipu Vršca u 14. kolu Druge lige i time se ustalili na sredini tabele. Subotičanke su u drugoj četvrtini stvorile veliku prednost koju su do kraja utakmice lako održavale i zasluženo osvojile nove bodove.

Prva četvrtina počela je sa dosta promašaja na obe strane, u petom minutu bilo je tek 4:4. Vršac dolazi do vodstva košem Miletićeve da bi Dunđerska, trojkom vratila prednost Spartaku. Prvi deo završen je minimalnim vodstvom domaćih košarkašica 13:12. Nastavak utakmice počeo je trojkom Miletićeve za 15:15. Zaigrale su tada košarkašice Spartaka odlično u odbrani, da bi u napadu brzim kontrama rešetale protivnički koš. Sanja Dunđerski donosi dvocifrenu prednost za domaće na linije slobodnih bacanja, 26:15. Ubrzo Petrekanovića pogađa za 32:19 da bi prvo poluvreme bilo okončano trojkom Dunđerske za 35:19.

Nije se menjao odnos snaga ni u nastavku utakmice. Koševima Savkovićeve i trojkom i brzom kontrom Dunđerske prednost je porasla na 42:21 u 24. minutu meča. Nakon velikog vodstva košarkašice Spartaka su malo zastale što su iskoristile gošće iz Vršca i malo smanjile razliku. Ipak u poslednju deonicu Spartak je ušao sa 19 poena viška, 52:33. Veliku prednost domaće nisu ispuštala i meč rutinski privele kraju.