Odbojkaši Spartaka bolji od Partizana

Sre, 26.02.2020 - 22:47 -- dejan.vukovic

Spartak – Partizan 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudije: Jovančić Branislav i Savić Darko

Spartak: Milović, Arsenoski, Jungić 15, Veselinović 11, Peić, Simić, Nestorović, Dulić, Radosavljević 12, Trivunić, Tumbas 6, Nedeljković 14.

Partizan: Radović 5, Koprivica 5, Marinović 7, Lekić 4, Đorđević, Huzejrović, Janković, Kisić 4, Staševićm Cvetković, Petrović, Peković, Nikolić 16.

Odbojkaši Spartaka zabeležili su maksimalnu pobedu protiv Partizana u mini ligi za prvaka države. Subotičani su odigrali udličnu utamicu i uz sajajan blok zaustavili napade Partizana.

Spartak se na početku utakmice mučio sa servisom, međutim anulirali su to sjajnim blokom i igrom u polju te poenom Veselinovića poveli sa 8:7. Ubrzo je prednost narasla na 12:9, a kada je napokon proradio i servis poeni za subotičanbe su se lakše nizali. U finišu seta razigrao se Nedeljković koji je blokom i uspešnim napadima osvajao važne poene. Spartak je ubrzo osvojio prvi set sa 25:19.

Uzvratio je Partizan početkom drugog seta, dobrim servisima Kisića, crno -beli su poveli sa 9:7. Subotičani su ubrzo preokrenuli preko Tumbasa te stigli do prednosti od 17:13. Nije se predavao Partizan Radović je vezao dva bloka za poravnanje rezultata na 18:18. Ponovo je Spartak u važnim trenucima podigao igru na viši novi, Tumbas je zaustavio Nikolića da bi set okončao Jungić uspešnim poenom iz kontre i odličnim as servisom.

Opustili su se domaći nakon vodstva od 2:0 u setovima te dozvolili protivniku da uz pomoć razigranom radovića povede sa 8:2. Nakon kratkog odmora koji je zatražio trener domačih Igor žakić, subotičani su se primakli na zaostatak od dva poena 8:10. Na obaveznom odmoru bilo je 12:9 u korist crno-belih. Prijao je kratak predah Spartaku, napravili su mini seriju i poravnali na 13:13 za neizvesnu završnicu. Jungić dovodi prednost domaćinu od 16:14, Nedeljković blokom poentira za 20:17. Razigrani Jungić donosi tri meč lopte Spartaku, da bi Radosavljević odličnim servisom okončao meč za konačnih 3:0.