Odbojkaši Vojvodine slavili u Subotici

Pet, 13.03.2020 - 22:42 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 1:3 (17:25, 25:15, 23:25, 23:25)

Hala sportova u Subotici. Utakmica odigrana bez prisustva gledalaca. Sudije: Popović Anđelko i Stevanović Đorđe.

Spartak: Milović, Arsenoski 2, Jungić 1, Veselinović 20, Peić, Seizović, Simić 13, Nestorović, Dulić, Radosavljević 10, Trivunović, Tumbas 5, Nedeljković 13.

Vojvodina: Lakčević, Bajandić, Bojičić, Kovačević, Negić, Masulović 8, Buša 18, Blagojević, Radović, Todorović 5, Rudić 8, Perić 22, Mehić 8.

Vojvođanski derbi u odbojci odigran je pred praznim tribinama odlukom Odbojkaškog saveza Srbije u cilju sprečavanja širenja corona virusa. Novosađani su opravdali epitet favorita i posle uzbudljiva četiri seta odneli bodove iz Subotice. Spartak je odigrao dobar meč, međutim aktuelni prvak Srbije je u presudnim trenucima odigrao kvalitetnije.

Nakon početne igre poen za poen, Vojvodina dolazi do prednosti od 9:5 blokom Perićča i as servisom Mehića. Nakon kontre Buše novosađani su imali prednost od 6 poena, 13:7. U finišu seta gosti su imali ubedljivih 21:14, a ubrzo isu i došli do vodstav od 1:0 dobivši prvi set sa 25:17.

Bolje je Spartak otvorio drugi set, posle bloka Tumbasa bilo 7:4. Blok Subotičana zaustavio je potom Perića, a kontra Simića donosi domaćoj ekipi prednost od 12:6. Spartak je igrao dobro, razigrao se i Veselinović, a dva poena Nedeljkovića okončala su set sa ubedljivih 25:15.

Nakon dva asa Veselinovića Spartak je poveo sa 4:2 u trećem setu. Vojvodina je odgovorila preko Buše koji donosi preokreta na 8:5. Ubrzo je Vojvodina povela sa 17:11. Uspeli su subotičani da se vrate u ritam, Veselinović je sa dva nova as servisa doveo svoju ekipu na poen zaostatka. Mešutim, nisu uspeli i da preolome rezultat, poslednju šansu imao je Radosavljević koga zaustavlja Mašulović. Gosti dobijaju treći set sa 25:23.

Početak četvrtog seta protekao je u izjednačenoj igri dva rivala. Prvi su do osetnije prednosti stigli subotičani blokom Nedeljkovića za 11:8. Mašulović odgovara blokovima za 12:12. Pri rezultatu 20:19 za Spartak, trener gostiju zatražio je tajm-aut. Poeni su se osvajali uz veliki borbu. Sreća je poslužila prvaka države,  Veselinović je pogodio antenu za set loptu Vojvodine, a blok Perića okončava meč za konačnih 3:1.