Subotica.info on Facebook Subotica.info Google+ page Subotica.info Twitter Subotica.info YouTube channel Email Subotica.info Subotica.info RSS feed

Ipak svečana sednica povodom Dana grada

Pet, 28.08.2020 - 11:40 -- nikola.tumbas

САОПШТЕЊЕ ПОВОДОМ ОДРЖАВАЊА СВЕЧАНЕ СЕДНИЦЕ ЗА ДАН ГРАДА 2020. ГОДИНЕ

На предлог председника Скупштине града Суботице господина др Балинта Пастора, а у складу са договором са градоначелником града Суботице господином Стеваном Бакићем обавештавају се грађани да ће се одржати свечана седница Скупштине града Суботице поводом обележавања Дана града Суботице, с обзиром да постоји заједничка жеља да се истакне значај обележавања дана нашег града који је одлуком царице Марије Терезије 01. сепрембра 1779. године постао слободан краљевски град.

Свечана седница ће се уз поштовање свих епидемиолошких мера одржати у уторак  01. септембра 2020. године у 12 часова у Великој већници Градске куће на којој ће се уручити награда поводом доделе звања Почасни грађанин и признања Про Урбе. 

Како би се поступало у складу са препорукама медицинске струке и сачувало здравље људи на свечаност се неће позивати гости и поштоваоци нашег града, већ ће истој присуствовати само одборници Скупштине града Суботице, покрајински и народни посланици са пребивалиштем у Суботици, чланови Градског већа као и представници државних органа са седиштем у нашем граду.

Уз изражавање дубоког поштовања према грађанима града Суботице унапред се захваљујемо на разумевању и обавештавамо грађане да ће у складу са дугогодишњом праксом бити у прилици да прате свечану седницу Скупштине града Суботице путем директног телевизијског преноса.

**

 

KÖZLEMÉNY A 2020. ÉVI VÁROSNAPI DÍSZÜLÉS MEGTARTÁSÁVAL KAPCSOLATBAN

 

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Dr. Pásztor Bálint, Szabadka Város Képviselő-testülete elnökének javaslatára és a Stevan Bakić polgármesterrel történt megbeszélés alapján Szabadka Város Képviselő-testülete megtartja városnapi díszülését, mivel számukra kiemelten fontos, hogy megemlékezzünk városunk napjáról, amelyet Mária Terézia királynő 1779. szeptember elsején nyilvánított szabad királyi várossá.

A díszülés kedden, 2020. szeptember 1-jén 12 órai kezdettel lesz megtartva a Városháza dísztermében, a járványügyi intézkedések szigorú betartásával, és azon kerülnek átadásra a város legrangosabb elismerései: a díszpolgári cím és a Pro Urbe díj.

Hogy tiszteletben tartsuk az orvosi ajánlásokat és megőrizzük az emberek egészségét, az ünnepi ülésre nem hívunk vendégeket, és azon csak Szabadka Város Képviselő-testületének tanácsnokai, a Szabadkán élő tartományi és köztársasági képviselők, valamint a városunkban székelő állami szervek képviselői fognak részt venni.

Polgáraink iránti mély tisztelettel előre is köszönjük szíves megértésüket, és tájékoztatjuk a lakosságot, hogy az eddigi gyakorlatnak megfelelően Szabadka Város Képviselő-testületének díszülését élő televíziós közvetítés útján tudják követni.

**

 

PRIOPĆENJE U POVODU ODRŽAVANJA SVEČANE SJEDNICE ZA DAN GRADA 2020. GODINE

 

Na prijedlog predsjednika Skupštine grada Subotice gospodina Dr. sc. Bálinta Pásztora, a sukladno dogovoru s gradonačelnikom grada Subotice, gospodinom Stevanom Bakićem, izvješćuju se građani da će se održati svečana sjednica Skupštine grada Subotice u povodu obilježavanja Dana grada Subotice, budući da postoji zajednička želja da se naglasi važnost obilježavanja dana našega grada koji je odlukom carice Marije Terezije 01. rujna 1779. godine postao slobodan kraljevski grad.

Svečana sjednica će se, uz uvažavanje svih epidemioloških mjera, održati u utorak 01. rujna 2020. godine u 12 sati u Velikoj vijećnici Gradske kuće na kojoj će biti uručene plakete u povodu dodjele zvanja Počasni građanin i priznanja Pro Urbe.

U cilju pridržavanja preporuka medicinske struke i očuvanja zdravlja ljudi, gosti i štovatelji našeg grada neće biti pozvani na svečanost, već će istoj nazočiti samo vijećnici Skupštine grada Subotice, pokrajinski i narodni zastupnici s prebivalištem u Subotici, članovi Gradskog vijeća te predstavnici državnih tijela sa sjedištem u našem gradu.

Uz izražavanje dubokog štovanja prema građanima grada Subotice, unaprijed zahvaljujemo na razumijevanju i izvješćujemo građane kako će sukladno dugogodišnjoj praksi, svečanu sjednicu Skupštine grada Subotice moći pratiti putem izravnog televizijskog prijenosa.

 

Custom Search