fudbal

Potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije Branislav Nedimović bio je gost u četvrtak u Subotici, a tom prilikom je posetio Fudbalski klub Preporod iz Novog Žednika, Omladinski fudbalski klub Mala Bosna 2015 iz Male Bosne, i Fudbalski klub Lokomotiva iz Subotice.

Tom prilikom je Nedimović uručio klubovima pakete sportske opreme, a ona će dobro doći kako prvotimcima, tako i mlađim kategorijama, a kako su istakli domaćini, ovo je višestruki značajan gest. Osim vrednosti opreme, prija i činjenica da se Fudbalski savez Srbije brine o onima koji promovišu fudbal, pa i o klubovima koji rade veliki posao na animiranju najmlađih u malim sredinama.

Uručenju...

detaljnije
Čet, 19.10.2023 - 23:25

Najjače evropske fudbalske lige su krenule polako sa svojim prvenstvima - prvi su startovali Englezi, Španci i Francuzi, a uzavrelo leto na “fudbalskoj pijaci” još uvek nije završeno. Transferi će se uglavnom odvijati do kraja avgusta, ali se već sada može reći da je bilo dosta promena u najvećim evropskim klubovima, i da je dosta para uloženo u nove igrače. Mnogima su konce pomrsili klubovi iz Saudijske Arabije koji su ove godine bili i više nego aktivni, pa su se mnogi igrači odlučili za ovu zemlju. Možda kvalitet fudbala tamo nije na visokom nivou, ali finansijske ponude su više nego izdašne. No, velikih transfera je bilo i na evropskom tlu, a za razliku od prethodnih godina, jedni od najaktivnijih klubova su bili oni iz nemačke Bundeslige.

...

detaljnije
Uto, 22.08.2023 - 10:38

Fudbalerima Spartaka očigledno prija domaći teren, jer su i u drugom meču u novoj sezoni pred subotičkom publikom zabeležili pobedu – ovoga puta su sa 3:0 (1:0) savladali Železničar iz Pančeva, te su na taj način potvrdili svoju dobru igru. „Promešao“ je Aleksandar Keržakov, trener Subotičana, karte pred ovaj meč, a to mu se i isplatilo.

Spartak je ofanzivnije počeo utakmicu, bilo je dosta napada po levoj strani, ali gol dolazi sa desne. U 24. minutu je trajala „opsada“ gola Pančevaca, a konačni egzekutor bio je Luka Bijelović. Mogao je Bijelović vrlo brzo da ponovo poentira, u 31. minutu je izveo jedanaesterac, ali je njegovu nameru „pročitao“ golman Živković. Ubrzo se istakao i golman Spartaka Filip Manojlović – u 39....

detaljnije
Ned, 13.08.2023 - 23:35

MIni Maksi liga Subotice počela je u subotu 26. novembra uatakmicama prvog kola koje su održane u balonu Kutens u Dudovoj šumi.

Tehnilki organizator Lige je Sportski savez grada Subotice uz podršku Resora za sport i omladinu grada. Za takmičenje u subotičkoj Mini Maksi Ligi za generacije od 2012 do 2015 godišta prijavilo se 23 ekipe uglavnom iz gradskih klubova. Oni će se u naredna tri meseca takmičiti sa svojim vršnjacima po unapred utvrđenim pravilima. Mečevi se igraju bez zvaničnih rezultata kako bi treneri imali idealne uslove za uigravanje ekipa i učenje dece fudbalu koja će bez pritiska igrati utakmice. Po završetku Lige, odigraće se finalni turnir sa kojeg će pobednici u svakoj generaciji predstavljati Suboticu na Republičkom takmičenju.

Prvog dana odigrano je 12...

detaljnije
Ned, 27.11.2022 - 13:29

У недељу, 22. маја 2022. године од 18,30 часова на стадиону ''ТСЦ Арена'' у Бачкој Тополи, одиграће се фудбалска утакмица Суперлиге Србије између екипа ФК ‘’ТСЦ’’ и ФК ‘’Војводина’’ из Новог Сада.

У складу са чланом 52. став 2. Закона о полицији Републике Србије, припадници Полицијске управе у Суботици снимаће видео камерама и фотографисати учеснике догађаја, док ће мере обезбеђења бити координиране са представницима правосудних органа у Суботици.

Pet, 20.05.2022 - 10:21

Posle nekoliko godina pauze u Subotici je u subotu 20. novembra započela MIni Maksi liga u tehničkoj organizaciji Sportskog saveza Subotice.

Interesovanje za takmičenje u subotičkoj Mini Maksi Ligi pokazale su gradske ekipe koje će se u periodu od tri meseca takmičiti sa svojim vršnjacima po unapred utvrđenim pravilima. U subotu 20. novembra u balonu Kutens u Dudovoj šumi odigrano je prvo kolo za generacije od 2010 do 2014 gidišta. Mečevi se igraju bez zvaničnih rezultata kako bi treneri imali idealne uslove za uigravanje ekipa i učenje dece fudbalu koja će bez pritiska igrati utakmice sa svojim vršnjacima. Zbog epidemioloških mera utakmice u balonu se igraju bez prisustva publike.

Po završetku Lige, odigraće se...

detaljnije
Ned, 21.11.2021 - 18:56

U nedelju, 24. oktobra 2021. godine u 13.30 časova na stadionu ''TSC Arena'' u Bačkoj Topoli, odigraće se fudbalska utakmica Superlige Srbije između ekipa FK ‘’TSC’’ i FK ‘’Partizan’’ iz Beograda.

U skladu sa članom 52. stav 2. Zakona o policiji Republike Srbije, pripadnici Policijske uprave u Subotici snimaće video kamerama i fotografisati učesnike događaja, dok će mere obezbeđenja biti koordinirane sa predstavnicima pravosudnih organa u Subotici.

Pet, 22.10.2021 - 16:17

Uoči meča sa Zvezdom, FK Spartak je dobio novo pojačanje! Kompanija Mozzart postala je sponzor ovog Superligaša. Ugovor u Subotici potpisali su Nikola Simović, predsednik plavo-belih i Slobodan Prodanović, generalni direktor kompanije Mozzart.

„Nama je veliko zadovoljstvo što smo uspostavili saradnju sa ovako velikom kompanijom kao što je Mozzart. Ovo je siguran pokazatelj da mi u Spartaku dobro radimo na terenu ali i van njega. Težićemo u narednom periodu u tome da klub napreduje u svim segmentima pa tako i u marketinškom. Potpisivanje je samo početak jedne saradnje koja će se sastojati iz mnogo korisnih stvari za obe strane“, rekao je Simović.

Slobodan Prodanović izrazio je veliko zadovoljstvo zbog početka saradnje sa timom koji je iznedrio mnoge asove.

„Ponosni...

detaljnije
Pon, 02.08.2021 - 09:58

Poznati su svi pobednici u akciji "Sport u policiji" za Severnovački okrug nakon finalnih takmičenja koja su održana u subotu 22. maja, koji su izborili plasman na Regionalno prvenstvo koje će takođe biti održano u Subotici 10. jula u organizaciji Sportskog saveza grada Subotice.

Akcija "Sport u policiji" pokrenuta je zajedničkim dogovorom Sportskog saveze Srbije i Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije u nekoiliko gradova Srbije. Takmičenje u Subotici povereno je Sportskom savezu grada Subotice koji je uz pomoć svojih članica organizovao takmičenje u više disciplina.

Na finalnim takmičenjima prisutni su bili i Davor Štefanek, predsednik Sportskog saveza Srbije, Nataša Aleksić član veća zadužena za sport...

detaljnije
Sub, 22.05.2021 - 23:40

Golom Miloša Manojlovića u četvrtom minutu sudijske nadoknade Fudbaleri Bačke 1901 savladali su Vojvodinu 1928 iz Perleza sa 2:1 (1:0) u nastavku Srpske lige, grupa „Vojvodina“. Subotičani su bili opterećeni imperativom pobede protiv ekipe sa začelja tabele, a malo je nedostajalo da bez pobede ostanu.

Bačka je povela u 24. minutu, slobodan udarac izveo je Glišović, a odbitak u gol za 1:0 pretvara Đurović. Domaći su imali apsolutnu inicijativu u većem delu drugog poluvremena, bilo je i prilika, ali ne i golova. I kada se čekalo da Bačka stigne do drugog gola, drugi žuti karton je u 69. minutu zaradio Bursać. Sa igračem manje na terenu Subotičanima je trebalo nekoliko minuta da se konsoliduju, taman dovoljno da Šušnjar izjednači golom u 71. minutu.