PSK Spartak

Mladi takmičara Planinarsko sportskog kluba Spartak iz Subotice zabeležili su uspešan nastup na prvom kolu Blok Kids Lige 2024 koje je održano u Zagrebu u subotu 02. marta.

Na ovom Međunarodnom takmičenje u sportskom penjanju na veštačkoj steni učestvovala su deca i omladinci u bolder disciplini među kojima su bili i subotički sportski penjači PSK Spartak koji su ostvarili značajne rezulate. Tamaš Kučera je osvojio 1. mesto,  Adam Medđeši i Damjan Rapić su bili treći. Mila Ćakić je završila na 4. mestu, Leona Vukmanov je bila peta, dok je Maksim Purlija takmičenje završio na osmom mestu.

Sre, 06.03.2024 - 20:45

U nedelju 14.01.2024.godine održano je prvo kolo VTL u Šidu. Boje kluba je predstvilo osam takmičara i zastupljene su bile sve tri staze.
Na maloj stazi je dominirao među juniorima Viktor Prčić osvojivši 1.mesto, među veteranima 3.mesto je zauzeo Tomislav Rac. Na srednjoj stazi Barbara Zečević zauzela je 1.mesto a Adrian Matatić 5.mesto. Velika staza je bila ispraćena kao najpopularnija a 42 km su pretrčali Bela Dudaš, Miloš Miladinov, Dejan Prčić i Zoltan Šokčić.

info: Iren Bognar

Pon, 15.01.2024 - 09:55

Otvoreno Prvenstvo u sportskom penjanju u disciplini težinsko i brzinsko organizovano je u Beogradu na Košutnjaku u subotu 30. septembra.

Na ovom Prvenstvu učestvovali su i takmičari PSK „Spartak“ iz Subotice koji su ovog puta osvojili mnogo medalja. Prvenstvo je bilo otvoreno pa su učestvovali i takmičari iz više evropskih zemalja.

Rezultati se odnose na rezultat na državnom šampionatu, a posebno su istaknuti rezultati u međunarodnoj konkurenciji gde su se takmičari nadmetali sa sportistima iz Grčke, Bugarske i Severne Makedonije. Posebno su se računali rezultati za Prvenstvo Srbije a posebno plasman uz učešće drugih država.

Adam Medđeši je osvojio prvo mesto u obe discipline, a u...

detaljnije
Uto, 03.10.2023 - 19:49

Proteklog vikenda sportski penjači članovi PSK „Spartak“ učestvovali su na takmičenju u težinskoj i brzinskoj disciplini u sportskom penjanju koje je održano u Budimpešti, u sportsko penjačkoj hali Mag 47 na kojem su ostvarili dobre uspehe.

U težinskoj disciplini Adam Medđeši je ubedljivo osvojio prvo mesto dok je u brzinskoj disciplini bio drugi. Regina Šipika je u težinskoj disciplini bila treća, a u brzinskoj prva. Damjan Rapić je u težinskoj disciplini u svojoj kategoriji bio peti. Nora Bognar je nakon kvalifikacije u finalu završila na petom mestu, dok je u brzinskoj disciplini osvojila prvo mesto.

Uto, 05.09.2023 - 21:59

Otvoreno prvenstvo Srbije u sportskom penjanju u disciplini bolder održano je 20 maja 2023. na Košutnjaku kraj Beograda gde su sa velikim uspehom učestvovali i penjači PSK Spartak iz Subotice

Najviše su se istakli Mila Ćakić i Adam Međeši koji su zauzeli 1. mesto. U juniorskoj konkurenciji Damjan Rapić je osvojio 2. mesto dok je Tamaš Kučera bio četvrti. Pošto je Prvenstvo bilo otvorenog tipa i kada se ne računaju rezultati takmičara iz  Severne Makedonije i Bosne i Hercegovine, Tamaš Kučera je na državnom nivou osvojio prvo mesto.

Aron Tot je među seniorima zauzeo 5. mestu, Kira Rafai je bila šesta, Maksim Purlija sedmi, Regina Šiplika je takmičenbje završila na osmom mestu, Alina Ljakić na jedanaestom, Leila...

detaljnije
Uto, 23.05.2023 - 14:50

Subotički sportski penjači iz PSK Spartak učestvovali su na Kupu Mađarske koji je održan u Sekešfervaru 15. 16. aprila.

Takmičenje se odvijalo u disciplini težinsko u organiaciji penjačkog kluba Rotpunkt. Najuspešniji su bili Adam Međeši i Nora Bognar koji su osvojili prvo mesto i Kira Rafai koja je bila druga. Pored njih Regina Šiplika je zauzela 4. mesto, a Tamaš Kučera 5. mesto.

Sre, 19.04.2023 - 22:58

Pet takmičarki PSK „Spartak“ Subotica učestvovali su na državnom i otvorenom prvenstvu u sportskom penjanju u disciplini bolder koji se održavao u penjačkom centru „Greviti“ u Budimpešti 19 i 20. novembra 2022. Takmičarsku ekipu činile su Leona Vukmanov, Mila Ćakić, Leila Molnar Međeri, Regina Šiplika i Nora Bognar. Nora Bognar je u otvorenom seniorskom takmičenju osvojila prvo mesto, a Regina Šiplika je osvojila 4. mesto u kategoriji dece. Leila Molnar Međeri je osvojila 7. mesto, Leona Vukmanov 10. mesto, dok je Mila Ćakić osvojila 12. mesto.

Szabadkai lányok a Magyar nyílt- és országos bajnokságon sprotmászásban boulder válfajban

A szabadkai Spartacusz HSMK öt...

detaljnije
Pon, 21.11.2022 - 23:39

Takmičari planinarsko sportskog kluba Spartak iz Subotice učestvovali su na  Balkanskom prvenstvu u sportskom penjanju u disciplini težinsko za mlađe do 14 godina koje je održano u subotu 15.oktobra u Skoplju.

Penjači Spartaka su na ovom šampionatu osvojili dve medalje. Adam Međeši je bio drugi dok je branzanu medalju osvojio Tamaš Kučera. Pored njih učestvovalo je još par takmičara koji su takođe biuli uspešni. Kira Rafai i Damjan Rapić osvojili su 7. mesto, Alina Ljakić osvojila je 8.mesto, a Mila Ćakić 9. mesto. Leila Molnar Međeri i Maksim Purlija su završili na 10. mestu.

Sre, 19.10.2022 - 21:19

Na planini Bobija kraj Ljubovije u subotu 8. oktobra  održano je 3. kolo Državno prvenstvo u sportskom penjanju na prirodnoj steni, na kojem su uspešni nastupili i takmičari Planinarskog kluba Spartak.

Takmičenje je organizovao Sportski klub „Grdoba“ Valjevo i Komisija za sportsko penjanje Planinarskog saveza Srbije. Planinarski klub „Spartak“ iz Subotice predstavljali su Nora Bognar, Aron Tot i Sara Pirnat.

Najbolji plasman ostvarila je Nora Bognar koja je zauzela drugo mesto, Aron Tot je bio šesti a Sara Pirnat je takmičenej završila na 7. mestu.

Pon, 10.10.2022 - 15:26

Subotičani pokupili najvrednije medalje na Državnom prvenstvu u sportskom penjanju na prirodnoj steni

U subotu, 27. avgusta 2022. u Ljuboviji, uz učešće 52 takmičara iz Srbije, Rusije i Francuske, u organizaciji Komisije za sportsko penjanje Planinarskog saveza Srbije održano je Prvo kolo Državnog prvenstva u sportskom penjanju na prirodnoj steni. PSK "Spartak" Subotica predstavljali su Nora Bognar, Regina Šiplika, Leila Molnar Međeri i Damjan Rapić. U juniorskoj kategoriji Regina Šiplika osvojila je zlatnu medalju, a Leila Molnar Međeri srebrnu, a među muškarcima pobedio je Damjan Rapić. U jakoj seniorskoj konkurenciji je među seniorkama Nora Bognar osvojila prvo mesto.