TK Spartak

U subotu 6. aprila u prostorijama Teniskog Saveza Vojvodine u Novom Sadu dodeljene su nagrade za najbolje ekipe i pojedince po rezultatima iz 2023. godine.

Teniski klub Spartak je desetu godinu zaredom proglašen za najuspešnij klub u Vojvodini a ovom prilikom im je uručeno i sedam nagrada u različitim kategorijama. Spartak je najuspešniji klub u muškoj seniorskoj konkurenciji, ekipno među dečacima do 14 godina a najuspešnija su muška i ženska ekipa do 18 godina. Nagradu je dobio i Ladislav Demeter za najuspešnijeg trenera zatim Barna Filipaš za osvojen masters do 14 godina a specijalno priznanje dobila je Lana Virc kao najbolja evropska igračica do 16 godina.

Istog dana u prostorijama teniskog kluba Spartak održana...

detaljnije
Pon, 08.04.2024 - 21:59

Gradonačelnik Stevan Bakić večeras je, na terenima Tenis kluba Spartak, pustio u rad reflektore na tri teniska terena sa šljakom koja do sada nisu imala osvetljenje. Uz isticanje da je realizacijom ove investicije ispunjeno obećanje koje je dao rukovodstvu i takmičarima Tenis kluba Spartak, 19. jula ove godine, na prijemu u Gradskoj kući upriličenom povodom osvajanja titule prvaka države u seniorskoj ekipnoj konkurenciji, gradonačelnik Bakić je, obraćajući se prisutnima, podsetio da je na tom prijemu izjavio kako će preduzeti sve da se osvetle i preostala tri neosvetljena terena sa šljakom, od ukupno deset teniskih terena sa takvom podlogom koliko ih u Dudovoj šumi ima ovaj uzorni sportski kolektiv.

Obećanje sam, kao što vidite, ispunio....

detaljnije
Pet, 27.10.2023 - 10:11

Subotička teniserka, član TK Spartak, Lana Virc nastavlja sa odličnim rezultatima u konkurenciji igračica do 16 godina. Lana je danas osvojila turnir koji je održan u gradu Humenne u Slovačkoj.

Turnir u Slovačkoj osvojila je bez izgubljenog seta. Bila je slobodna u prvom kolu da bi u osmini finala pobedila Anu Nikiforuk iz Ukrajine sa 6:2, 6:2. U četvrtfinalu je bila bolja od domaće takmičarke Jesice Kolesarove sa 6:0, 7:6. Veoma ubedljiva je bila i u polufinalu gde je savladala šestog nosioca Vanesu Svobodovu iz Češke  izgubivši samo tri gema na meču (6:1, 6:2). U finalu je za protivnicu imala Galu Ivanović iz Srbije, trećeg nosioca. Lana je još jednom pokazala odličnu formu i do pobednikog pehara stigla rezultatom 6:4, 6:3.

... detaljnije
Pet, 29.09.2023 - 20:08

Pionirska ekipa Spartaka igrači do 14 godina osvojila je 2. mesto na finalnom turniru ekipnog prvenstva Srbije koje je održano u Subotici na terenima TK Spartak.

Mladi subotičani ostvarili su ubedljivu pobedu od 4:0 u četrvrtfinalu nad ekipom Top Tenis iz Kraljeva. U polufinalu su bili bolji od TK Đukic iz Beograda sa 3:1. Da bi u finalu sa 3:1 izgubili od TK Šumice iz Leskovca.

Ekipa Spartaka nastupala je u sastavu: Todorović Relja, Filipaš Barna, Varga Boris, Klonka Bence, Trebka Aron, Patrik Petrik i Dimitrioski Stefan. Trener: Ladislav Demeter

Ned, 17.09.2023 - 21:31

Subotica ima dobre uslove za tenis što u velikoj meri pomaže Teniskom klubu Spartak za afirmaciju tenisa i njihovoj promociji.

Trenutrno se na terenima u Dudovoj šumi održava Međunarodni turnir  pod nazivom "Čikov Memorijal" za juniore i juniorke, igrače do 16 godina, koji se finalnim mečevim au obe konkurencije završava u subotu 22. jula.

Pored turnira na terenima u Dudovoj šumi u organizaciji TK Spartak su i pripreme četri reprezentacije igrača do 12 godina. Pored Srbije na pripremama u Subotici su i mladi reprezentativci Slovenije, Hrvatke i Bosne i Hercegovine koji se spremaju za predstoječe ekipno Evropsko takmičenje, "Summer Cup"

Pet, 21.07.2023 - 16:04

Teniseri Spartaka ekipni su seniorski prvaci Srbije pošto su u finalnom susretu pobedili Crvenu Zvezdu sa 4:3 na teniskim terenima u Dudovoj šumi.

Spartak je do borbe za trofej stigao pobedivši Agrimes (4:1) u prvom kolu zatim  Plejerzon takođe sa 4:1 da bi u polufinalu bili bolji od Meč pointa (4:1). U finalnom susretu Spartak je posle velike borbe savladao aktuelnog šampiona Crvenu Zvezdu sa 4:3. Šampionski sastav Spartaka činili su Dušan Obradović, Kristian Juhas, Aziz Kijametovć, Zoran Ludoški, Matej Sabanov i Ivan Sabanov sa trenerom Ladislavom Demeterom.

Finalni susret bio je izuzetno napet i do kraja neizvestan. Spartak je nakon pet singl mečeva imao značajnu prednost od 3:2. Pobede Crvenoj Zvezdi doneli su...

detaljnije
Sub, 15.07.2023 - 14:44
Subotičanka Lana Virc, članica Teniskog kluiba Spartak osvojila je Adriatic Kup 2023, međunarodni teniski turnir 2 ranga za igračice do 16 godina koji je odigran u Velom Lošinju u Hrvatskoj od 18. do 26. marta.

Lana je do pobedničkog pehara pobedila u šest mečeva a jedino je u finalu izgubila jedan set, svi ostali mečevi završeni su u njenu korist maksimalnim rezultatom.
Ned, 26.03.2023 - 21:15

Subotičanka, članica Teniskog kluba Spartak, Lana Virc osvojila je međunarodni teniski turnir za igračice do 16 godina, iako ima tek 14,  koji je održan u Podgorici u tehničkoj organizaciji TK Eminnet.

Lana je na putu do šampionskog pehara stigla bez izgubljenog seta. Nakon što je u prvom kolu bila slobodna kao prvi nosilac u osmini finala pobedila je rumunku Farmache sa 2:0 (6:4, 6:3). Usledila je pobeda nad takmičarkom iz Turske, Duru Baykan sa 2:0 (6:3, 6:3) za plasman u polufinale gde je bila bolja od Milice Dobrosavljević iz Srbije koju je savladala ubedljivo sa 6:2, 6:0. Za pobednički pehar Lana je bila bolja od treće nositeljke rumunke Ilince Sagmar koju je pobedila takođe sa 2:0 (7:6, 6:3).

Odmah po...

detaljnije
Pon, 31.10.2022 - 20:45

Juniori Teniskog kluba Spartak novi su ekipni prvaci Srbije u konkurenciji igrača do 18 godina. Spartak je u finalu slavio sa ubedljivih 4:0 izgubivši samo tri gema u četiri meča.

Finalni turnir održan je u Subotici na teniskim terenima Tk Spartak u Dudovo šumi. U finalu je Spartak sa ubedljivih 4:0 pobedio ekipu iz Beograda TK Player Zone. Koliko su subotičani bili dominantni pokazuje i činjenica da su u četiri meča izgubili samo tri gema.

U dublu Nedić i Ludoški iz Spartaka su pobedili Zekića i Čejovića sa 6:2, 6:0.Na prvoj tabli Nedić iz Spartaka je savlado Petkovića 6:0, 6:0, na drugoj Ludoški iz Spartaka je pobijedio sa 6:0, 6:1 Čejovića a na trećoj tabli Gojković je pobedio Taškovića bez igubljenog gema 6:0, 6:0. Trener prvaka države je Laslo Demeter

Pon, 26.09.2022 - 00:08

Teniserka Spartaka, Lana Virc bila je deo ženske juniorske reprezentativne selekcije koja je ispisala novu istoriju srpskog tenisa osvajanjem srebrne medalje na Evropskom prvenstvu koje je održano u Češkoj.

Reprezentaciju igračica do 16 godina činile su Mia Ristić, Teodora Kostović i Lana Virc dok je selektor ovih sjajnih devojaka bio Slobodan Ranković. Ovim sjajnim rezultatom izborile su plasman na Svetsko prvenstvo koje će se održati od 1. do 6. novembra u Antaliji (Turska). Devojke su u dresu sa nacionalnim grbom pokazale veliku borbenost, hrabrost i energiju u borbi za svaku loptu i poen.

Na šampionatu Evrope bilo je 32 reprezentacije među kojima je Srbija bila vicešampion. Selektor Slobodan Ranković izuzetno je ponosan na ove...