ŽRK Spartak

Spartak - Cepelin 32:25 (16:12).

Rukometašice Spartaka u novoj opremi pobedile ekipu Cepelina u 1/16 finala Kupa Srbije i plasirale se među šesnaest najboljih ekipa u Kupu. Gošće su bolje počele meč i stekle prednost od nekoliko golova, međutim subotičanke uspostavljaju rezultatsku ravnotežu pri rezultatu 7:7, i golom Sanele Tumbas za 8:7 prelaze u vođstvo koje do kraja meča ne ispuštaju. Na odmor se otišlo sa 4 gola razlike u korist golubica 16:12. U nastavku susreta sigurna igra Spartaka, pre svih efikasnih  Milodanović sa 11g i Mišković sa 8 golova.

Spartak: Kocić, Mihalik, Dujić, Marović 1, Vuković, Frank 5, Milodanović 11, Mišković 8, Tikvicki 3, Tumbas 4, Bereš, Rudinski i Rudić.

...

detaljnije
Pet, 27.02.2009 - 20:00

ŽRK Spartak - Max Sport 21:20 (12:8).

U 3. kolu Prve ženske odbojkaške lige igračice Spartaka pobedile su max Sport sa 21:20. Utakmicu su odigrale u novoj sportskoj opremi koju je obezbedio gradski sekretarijat zadužen za sport i omladinu. Subotička publika mogla je da vidi jednu interesantnu utakmicu sa krajnje neizvesnim završetkom. U početku meča subotičanke igraju bolje i imaju stalnu rezultatsku prednost od 2-3 gola. U poslednjoj minuti susreta golom Đurke na odmor odlaze sa najvećom razlikom od 4 gola viška 12:8.

U nastavku meča dolazi do povrede Đurke, koja je do tada postigla tri gola, što je malo poremetilo igru subotičanki koje su dozvolile protivnicama da smanje razliku na samo dva gola prednosti. U 56 minuti susreta...

detaljnije
Pet, 10.10.2008 - 21:00

Osvajanjem prvog mesta u Drugoj ligi, grupa „Sever“ rukometašice Spartaka obezbedile su sebi mesto u Prvoj ligi, od sezone 2007/2008, a kao nagradu su odigrale revijalnu utakmicu sa reprezentacijom lige u kojoj su igrale.

Iako rezultat nije bio u prvom planu, valja ga pomenuti, reprezentacija je u lepom mepu stigla do pobede od 33:29 (13:14), posle boljeg finiša. Za Spartak su igrale: Matijašević, Ivanović 1, Džavić 3, Vuković, Mihailović 6, Milodanović 2, Božić 2, Filipović 6, Sakač, L. Vuković 1, Frank 1. Trener: Miloš Gulišija. Tim Druge lige činile su: Kalaba, Tumbas 4, Solomun 1, Grbić 11, Dučić 2, Jakelja 8, Prindo 4, Vojvodić 2, Latak, Stanković. Tomić 1. Trener: Zlatko Čaušević.

Revijalnom meču pretohidla je svečana ceremonija uručenja trofeja. Direktopr Druge...

detaljnije
Sub, 02.06.2007 - 19:00

Nakon što su u sredu savladale Proleter, rukometašice Spartaka nastavile su pobedonosu seriju i u subotu, kada su sa čak 41:21 (20:9) savladale ekipu Jedinstva iz Kačareva. Ni u jednom momentu se nije postavilo pitanje ko će na kraju odneti bodove, a jedina je nepoznanica bila konačna razlika kojom će Spartak privesti meč kraju.

Pored standardnih prvotimki Spartaka, šansu da zaigraju dobile su i igračice sa klupe, koje su takođe ostavile dobar utisak.

Spartak: Matiješević, Dujić 3, Ivanović 6, Džavić 7, Vuković, Mihailović 4, Milodanović 7, Božić 7, Filipović 7, Kocić.

Sub, 21.04.2007 - 18:00

U okviru 22. kola II lige rukometašice Spartaka su u derbiju kola ugostile ekipu Proletera iz Zrenjanina i posle 60 minuta igre pobedile sa 30:23.

Rukometašice Spartaka su od početka bile u vodstvu nedozvolivši gostima da se razmašu. Pokazale su plavo-bele devojke da su zasluženo na prvom mestu u drugoj ligi  i posle ove pobede najverovatnije se plasirale u viši rang takmičenja. U domaćem timu najbolje su bile Filipović sa 11 pogodaka i golman Matijašević sa čak 15 uspešnih odbrana.

SPARTAK: Matijašević 15 odb., Dujić, Ivanović 1, Džavić 2, Vuković, Mihailović 8, Klaćar, Miladinović 7, Božić 1, Filipović 11 i Kocić 1 odb.

PROLETER: Lazić 10 odb., Dostanić, Stanković, Terečik 5, Solomon...