Odbojkašice poražene posle preokreta

Pon, 18.03.2013 - 22:00 -- dejan.vukovic

NIS Spartak – Vizura 2:3 (25:9, 26:28, 25:21, 21:25, 11:15)

Hala sportova „Dudova šuma“. Gledalaca: 400. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac) i Boris Kolarević (Novi Sad). Trajanje meča: 126 minuta.

NIS SPARTAK: Raonić 4, Memišević (libero), Trnić 7, Cvetićanin 13, Helić 32, Vujčin, Antanasijević, Medić 9, T. Matić, Radakov, Oluić 17, D. Matić (libero). Trener: Damir Petković.

VIZURA: Medarević, Petrović 6, Stepanović (libero), Lozo 7, Savić 10, Bojanić, Čikiriz 14, Buša 10, Mirković 4, Klačar 1, D. Bošković 7, T. Bošković 12. Trener: Željko Šćepanović.

Odbojkašice Spartaka poražene su u prvoj polufinalnoj utakmici play ofa od Vizure sa 3:2, iako su bile bliže pobedi. Vodile su Subotičanke sa 2:1 u setovima i 16:9 u četvrtom setu, ali ni to im nije bilo dovoljno za konačnu pobedu.

Povele su Beograđanke sa 2:0, nakon čega je usledila furiozna igra Spartaka, za samo par minuta preokrenule su domaće na 10:3. Kod drugog tehničkog tajmauta već je bilo 16:5, da bi Oluić sa dva odlična servisa osigurala ogromnih 25:9. U Drugom setu vodila se ravnopravna igra do samog kraja kada su domaće prve došle do osetnije prednosti 20:17. Međutim, Vizura dobrim blokom dolazi do izjednačenja a nakon poena Savić i do preokreta 20:21. Dobrim servisom Buše, Beograđanke posle velike borbe u rezultatskoj klackalici uspevaju da izjednače rezultat u setovima na 1:1.

Na krilima izjednačenja treći set bolje otvaraju gošće koje dolaze do prednosti od 9:6. Trgnule su se tada odbojašice Spartaka i nanizale seriju od šest poena za preokret od 15:10. Nakon bloka Raonićeve prednost je iznosila velikih 21:14, ali ni to nije bilo dovoljno domaćim odbojkašicama da mirno privedu set kraju. Usledila je serija Vizure od 6:0 za potpuno neizvestan kraj trećeg seta, ipak nakon bloka Medićeve i uspešnom realizacijom Cvetićanin domaće dolaze do vodstva od 2:1 u setovima.

Nakon izjednačenog početka, Spartak je zaigrao bolje u četvrtom setu pre svega zahvaljujući danas veoma raspoloženoj Adeli Helić. Došle su Subotičanke do prednosti od 16:9. Vizura se polako vraćala u igru i polako smanjivala veliku prednost. Došle su Beograđanke do 19:16, nakon as servisa Klačareve. Održavale su tri poena prednosti golubice do samog finiša seta 21:18, kada je Vizura napravila niz za it+zjednačenje 21:21. Nakon tajm auta koji je zatražio Damir Petković, nova dva poena za Vizuru donosi Čikiriz nakon as servisa za 21:23, sa dva uspešna bloka Beograđanke dolaze do izjednačenja u setovima na 2:2.

U petom odlučujućem setu gošće su vrlo brzo stigle do visokih 6:1. Nisu uspele golubice da se vrate u meč smanjile su na 4:8 i 8:11, ali bilo je to nedovoljno za preokret. Na kraju Dajan Bošković okončava maratonski meč za pobedu Vizure i prednost u polufinalnoj seriji od 1:0.

Polufinale pla ofa se igra na tri dobijena susreta. Sledeći duel ove dve ekipe zakazan je već za sredu 20.03. ponovo u Subotičkoj hali sportova nakon čega slede eventualna dva duela u Beogradu. Ukoliko dođe do majstorice, prednost domaćeg terena ima Spartak pa će se eventualni peti odlučujući meč odigrati u Subotici.