Pobeda za završnicu Kupa Koraća

Sub, 07.01.2017 - 00:09 -- dejan.vukovic

Spartak – OKK Beograd 91:75 (22:21, 19:16, 29:22, 21:16)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 100. Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Jevtović, Nemanja Ninković (svi iz Beograda).

Spartak: Matić 2, Jovišić 7, Popović 24, Ljubenković 4, Hristov 9, Prlja 2, Nikolić 10, A. Andrejević, Miščević 6, Lučić, Puljko 11, S. Andrejević 16.

OKK Beograd: Tomić, Manojlović 6, Simeunović 12, Milovanović 3, Mitrović, Dimitrijević, Torbica 2, Jovanović 14, Ćirković, Čomagić 9, Drekalović 6, Stanković 8, Nešović 15.

Košarkaši Spartaka savladali su OKK Beograd i na taj način obezbedili mesto na zavšnici Kupa Radivoja Koraća. Domaćini su do ubedljive pobede došli dobrom igrom pre svega u trećoj deonici kada su u potpunosti slomili otpor rivala

Utakmicu je bolje otvorila ekipa OKK Beograda koji su trojkom Simeunovića poveli sa 5:0. Razigrao se Miščević, nanizao dva vezana koša a trojkama Popovića i Nikolića, subotičani su došli do vodstva od 14:11 u 6. minutu. Spartak je poveo sa 22:16 u devetom minutu, međutim tada su napravili seriju grešaka u napadu i dozvolili gostima iz Beograda da preko Manojlovića smanje na 22:21.

Velika borba se voduila u drugoj četvrtini. Raspoloženi Popovića pogodio je prvih osam poena za subotičane a nakon trojke Hristova poveli su sa 37:32 krajem drugog dela. Gosti se trojkom Stankovića stigli na četiri poena zaostatka pred odlazak na odmor. Spartak je meč prelomio u trećoj deonici, stigli su do prednosti od 50:44, da bi košem Miščevića prvi put imali dvocifrenu prednost, 63:53. Spartak je iskoristio i dobru odbranu u poslednjih pet sekundi trećeg perioda i trojkom Nikolića uz zvuk sirene stižu do 70:59.

Poenom Drekalovića gosti su smanjili na 70:64, kada je trener Spartaka zatražio tajma aut. Nakon kratke pauze košarkaši Spartaka su se vratili u pobednički ritam, važnu trojku pogađa Puljko. Košarkaši OKK Beograda nisu našli rešenje da dožu do preokreta, sigurnom igrom Spartak je meč priveo kraju i stigao do važne pobede.