Nova pobeda vaterpolista Spartak Prozivke

Sre, 22.02.2017 - 19:36 -- dejan.vukovic

Spartak Prozivka - ŽAK 10:6 (3:2,1:2, 2:0, 4:2)

Spartak Prozivka: Uzelac, Varkulja, Bulajić 2, Ćurčin 4, Ralić, Horvacki 1, Ivošević, Tonković 1, Vučković, Katić 1, Varkulja 1, Stojanović, Zeljković, Kokai.

Vaterpolisti Spartak Prozivke izvojevali su pobedu u 8. kolu Prve B lige nad ekipom ŽAK-a direktnim konkurentom za osvajanje drugog mesta koje obezbeđuje plasman u plej of za ulazak u Prvu A ligu Srbije.

Subotičani su do pobede došli boljom igrom u poslednje dve četvrtine nakon što je polovina susreta završena nerešenim rezultataom, 4:4. Sa dva gola Ćurčina, Spartak Prozivka se odvojila na 6:4 pred početak poslednje četvrtine. ŽAK je uspeo da smanji na 6:5 kada je usledila odlična serija subotičana od 3:0 za nepuna četiri minuta za vodstvo od 9:5. U poslednja tri minuta obe ekipe su postigle po jedan gol za konačnih 10:6 u korist Spartak Prozivke.

U sledećem 9. kolu Spartak Prozivka gostuje lideru na tabeli ekipi Bečeja u subotu 25. februara sa početkom od 19 časova.